Ugrás a tartalomra

Drónokkal csempészett cigarettát foglalt le a NAV

Létrehozva
Az eset Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében történt, a pénzügyőrök vízhatlan ládákban ezerötszáz doboz cigarettát találtak.

Drónokkal csempészett cigarettát foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Kölcsén - közölte a vámhivatal pénteken.

A tájékoztatás szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye határmenti területein rendszeres az úgynevezett drónos csempészet. Az elmúlt napokban is ilyenféle módszerrel próbálkoztak az elkövetők, de a csomagok nem értek célba - tudatta a vámhivatal.

Kölcsén a drónokra a rendőrség munkatársai figyeltek fel, és értesítették a pénzügyőröket, akik alig egy órán belül vízhatlan ládákban ezerötszáz doboz cigarettát találtak.
    
A NAV munkatársai a több mint 3,3 millió forint értékű adózatlan dohányterméket lefoglalták, ismeretlen tettes ellen jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás miatt eljárást indítottak - olvasható a közleményben.

Ez is érdekelhet

tűz miskolc lakás tűzoltó
Bosszúból felgyújtotta albérletét a miskolci férfi
BűnügyMiskolc
Vádat emelt a Miskolci Járási Ügyészség közveszélyokozás bűntette miatt az ellen a férfi ellen, aki haragjában felgyújtotta a Miskolcon bérelt lakását, ezzel a társasház lakóinak életét és testi épségét is veszélybe sodorta.
Letartóztatásban a borsodi késelés gyanúsítottja
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járásbíróság egy hónapra elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, akit a múlt hétvégén történt prügyi késelés miatt emberölés kísérletével gyanúsítanak.
Jogerős döntés született a sokakat felháborító kutyás ügyben
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Jogerős büntetővégzés született annak a férfinak az ügyében, aki egy kutyát egyszerűen a vonaton hagyott, majd Szerencs állomáson leszállt, esze ágában sem volt visszatérni érte.
Talált pénztárca miatt került bajba a miskolci férfi
BűnügyMiskolc
Nem minden került vissza az elveszett pénztárcából. Vádemelést javasol a miskolci rendőrség.