Ugrás a tartalomra

Csúnyán behúzták a csőbe a sárospataki nőt

Létrehozva
Több mint 700 ezer forintot bukott egy nő, mert meg akarta védeni a befektetését. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság folytatja a küzdelmet az online csalások elkövetői ellen a Mátrix Projekt keretein belül.

Megtörtént esetről számolt be a police.hu: csalás miatt folytat nyomozást a Sárospataki Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. Egy nő tett bejelentést, miután észlelte, hogy feltehetően csalás áldozata lett. Az „álprofil” egy üzenő felületen azzal kereste meg, a sértetett, hogy bitcoin befektetését zárolták, de ha befizet 260 ezer forintot, akkor minden rendben lesz. Az első utalást még továbbiak követték, amíg a nő rájött, hogy csalás áldozatává vált, majd feljelentést tett a rendőrségen. A Sárospataki Rendőrkapitányság csalás miatt folytat eljárást az ügyben.

Hozzáteszik, a tapasztalatok azt mutatják, hogy a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.

Ez is érdekelhet

Hajnali lövöldözés Mezőkövesden – vádat emelt az ügyészség
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Mezőkövesdi Járási Ügyészség vádat emelt két férfi ellen, akik a vád szerint kora hajnalban egy autóból gumilövedékes és gázriasztó fegyverekkel lövöldöztek egy családi ház udvarán tartózkodó társaság irányába.
Szabadnapon is szolgálnak
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Egy körözött férfit fogott el szabadidejében az Ózdi Rendőrkapitányság körzeti megbízottja.
Káddal védte unokáját a miskolci nagymama – vádat emeltek a férfi ellen
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki előbb bántalmazta élettársát, majd annak védelmére siető nagymamáját is meg akarta ütni. Az idős asszony egy műanyag káddal próbálta megvédeni magát és unokáját – a dulakodás közben azonban megsérült.
Hagyta megfagyni barátját, hét évet kapott a férfi
BűnügyMiskolc
Az ítélet nem jogerős.