Ugrás a tartalomra

Karpereccé változott az aranylánc: ékszertolvajt ítélt el a bíróság 

Létrehozva
Előkészítő ülésen hozott ítéletet a Miskolci Járásbíróság annak a férfinak az ügyében, aki az idős sértett nyakából kitépte aranyláncát. 

Tavaly májusában, a délutáni órákban a terhelt Miskolcon követni kezdte a villamosról leszálló idős sértettet, majd mögé lépve egy hirtelen mozdulattal nyakából kiszakította az aranyláncát és elszaladt. Az asszony a mozdulatot, a rántást észlelte, segítségért kiabált, illetve pár méteren próbálta követni a futva távozó vádlottat - írja közleményében a Miskolci Törvényszék.

A mintegy 80.000 forint értékű ékszer egy része az asszony ruházatában maradt. A vádlott a láncdarabot később 10.000 forintért értékesítette, a pénzt elköltötte.

A sértett a cselekmény következtében a nyakán karcolásos sérülést szenvedett el - fogalmaznak.

A bíróság a vádlottat kifosztás bűntette miatt 4 év fegyház fokozatú szabadságvesztésre ítélte és 4 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától.
 

 

Ez is érdekelhet

súlyosan bántalmazta a kutyát. Fotó: ChatGPT
Brutális állatkínzás: súlyosan bántalmazta kutyáját egy mezőcsáti férfi
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Az állat olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínre hívott állatorvos kénytelen volt elaltatni.
Sorra buknak le a sofőrök Borsodban
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai kilenc olyan sofőrt szűrtek ki a forgalomból, akik súlyos balesetet is okozhattak volna.
tolvaj miskolci kórház illusztráció ChatGPT
Tolvajt fogtak a miskolci kórházban
BűnügyMiskolc
A Miskolc Rendőrkapitányság befejezte a vizsgálatot egy férfival szemben, aki a miskolci kórházban szegte meg a törvényt.
miskolci nő csalás ChatGPT
Évekig tartó titok derült ki: nem ez a miskolci nő kapja az év édesanyja díjat
BűnügyMiskolcBelföld
Egy miskolci nő éveken át visszaélt a külföldön élő lánya banki adataival.