Ugrás a tartalomra

Megégették nevelt gyermeküket, aki elhunyt

Létrehozva
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék a nevelőszülők ellen, akiknek nevelt gyermeke halálos égési sérüléseket szenvedett fürdetés közben.
Kép
Képünk illusztráció

Az élettársi közösségben élő vádlottak közül a nő főállású nevelőszülő, a férfi külföldi munkavégzése miatt alkalomszerűen vett részt közös és a nevelt kiskorú gyermekek gondozásában - tudatta portálunkkal közleményben Homa-Hajdu Eszter, a Miskolci Törvényszék Sajtóosztályának szóvivője. 

2022 decemberében a vádlottak a borsodi településen lévő családi házukban fürdették a később elhunyt, 9 hónapos gyermeket. A nő miután a csapteleppel előzőleg langyosra állította a vizet, kilépett a fürdőszobából. A férfi a nevelt gyermek fürdetése során anélkül engedte meg a zuhanyrózsát, hogy ellenőrizte volna a vízhőmérsékletet, így gondatlanságból 80 Celsius fokú víz érte a kicsi testét. A gyermek sírása miatt a nő hideg vizet engedett rá, majd égés elleni kenőccsel bekente, azonban a vádlottak nem hívtak mentőt, vagy orvost - részletezték. 

A nő a gyermeket éjszaka többször is megetette tápszerrel, amit ő kihányt és súlyos égési sérüléseit ismételten kenőccsel kente be, végül visszafektette aludni. A gyermek reggel meghalt. Sérülései és a halál között oki összefüggés állapítható meg, életét az időben érkező szakszerű orvosi segítség megmenthette volna - magyarázta a közlemény. 

A bíróság az elsőrendű vádlottat gondatlanságból elkövetett emberölés vétségében és segítségnyújtás elmulasztásának bűntettében bűnösnek mondta ki. 2 év végrehajtásában 3 év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte. A másodrendű vádlottat segítségnyújtás elmulasztásának bűntettében 1 év 8 hónap végrehajtásában 2 év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte. Az ítélet nem jogerős, az ügyész három munkanap gondolkodási időt fenntartott a jogosvoslati nyilatkozat megtételére - tudatták. 

 

Ez is érdekelhet

Közel hárommillió forintot csaltak ki egy miskolci idős asszonytól ezzel a módszerrel
BűnügyMiskolc
Letartóztatta a Miskolci Járásbíróság azt a román állampolgárságú férfit, aki a gyanú szerint egy társával együtt csaknem hárommillió forinttal károsított meg egy idős miskolci asszonyt.
csaló pénz
„A fia balesetet okozott. Három millió forintért kiengedik” – két óra alatt elfogták a csalót
BűnügyMiskolc
Ezzel a két mondattal csaltak ki több mint hárommillió forint értékű készpénzt és ékszert egy 82 éves miskolci nőtől.
Elkábította és kirabolta a társkeresőn megismert sértettet
BűnügyBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Elrendelték a férfi letartóztatását.