Ugrás a tartalomra

Kiskorút erőszakolt meg

Létrehozva
Ítéletet hozott a Miskolci Járásbíróság annak a férfinak az ügyében, aki megerőszakolta a kiskorú sértettet.
Kép
Fotó: Freestock (illusztráció)

A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott 2021. júliusában a késő esti órákban Miskolcon egy ingatlan kivilágítatlan udvarán a mellette elhaladni szándékozó sértettet tenyérrel arcon ütötte, a nyakánál fogva hátulról megragadta, majd lehúzta a kiskorú sértett alsóruházatát, és annak akarata ellenére közösült vele.

A járásbíróság a vádlottat tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntettében mondta ki bűnösnek, és 6 év fegyház fokozatú szabadságvesztésre, végleges hatályú foglalkozástól eltiltásra és mellékbüntetésül 6 év közügyektől eltiltásra ítélte.

A büntetés kiszabása során enyhítő körülményként vette figyelembe büntetlen előéletét, ugyanakkor súlyosító körülmény volt a próbaidő alatti elkövetés.

Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője fellebbezést jelentettek be, az ügyészség három munkanapot tartott fenn a jogorvoslati nyilatkozat megtételére.

Ez is érdekelhet

Szóváltást követően mellkason szúrta a sértettet
Bűnügy
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint egy szóváltást követően mellkason szúrta a sértettet.
Idős, beteg férfit raboltak ki
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Törvényszék másodfokú tanácsa enyhítette azoknak a vádlottaknak a büntetését, akik idős, beteg férfit raboltak ki.
Elpusztultak az anyakutya kicsinyei - a borsodi férfi kegyetlenkedésére vezetik vissza a hatóságok
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Kazincbarcikai Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen állatkínzás bűntette miatt, aki olyan mostoha körülmények között tartotta kutyáját, hogy az alultáplált anya eb kiskutyái elpusztultak.
Emberölés bűntettének kísérlete miatt 10 évet kapott
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a vádlottnak az ügyében, aki Felsőnyárádon egy idős nőt megszúrt.