Ugrás a tartalomra

Okostelefonok okosba' – százmilliós feketepiaci fogás

Létrehozva
Csaknem 100 millió forint értékű iPhone és Samsung Galaxy készüléket próbált elrejteni autójában egy 62 éves ukrán férfi, amikor a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei félreállították az M3-as autópályán.

A pénzügyőrök rutinellenőrzésre tereltek ki egy ukrán rendszámú Audit, ami Záhony felé közlekedett. A járőrök a jármű átvizsgálásakor a csomagtérben, öt nagyméretű bevásárlótáskát találtak letakarva. A táskák mindegyike új, bontatlan iPhone és Samsung Galaxy okostelefont rejtett.

Az előkerült készülékek kapcsán a sofőr folyamatosan változtatta nyilatkozatát. Először azt állította, hogy a termékek egyike sem az ő tulajdona, azokat Budapestről szállítja Nyíregyházára. Alig néhány perccel később azonban már egy másik várost nevezett meg címzettként.

A nagy értékre, a szállítási körülményekre és a bizonylatok hiányára való tekintettel az egyenruhások tovább vizsgálódtak, és kiderült, hogy a 261 darab telefon egyike után sem fizették meg a jogszabályban előírt üreshordozói díjat, ami a szerzői jogvédelem egyik eleme. E jogdíj a mobiltelefonokba épített tárhelyekre is kiterjed, mivel azok alkalmasak a digitális tartalmak tárolására. A jogdíj mértéke az üres hordozó kapacitásától függ.

A pénzügyőrök a közel 100 millió forint értékű mobiltelefonokat lefoglalták, szerző jogokhoz kapcsolódó jogok megsértése bűncselekmény miatt indult eljárás – tájékoztatta lapunkat kedden a NAV, hozzátéve: pénzügyőreik az egész országban végeznek ellenőrzéseket, hogy kiszűrjék azokat a jogsértéseket, amelyek veszélyt jelentenek az emberek biztonságára, vagy az Európai Unió és tagállamainak gazdaságára.

Ez is érdekelhet

börtöncella
Erőszak a börtöncellában
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Elrendelte a Miskolci Járásbíróság annak a férfinak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint másokkal együtt bántalmazta kiskorú zárkatársát egy Miskolc melletti büntetés-végrehajtási intézetben.
Rájártak a vasúti kocsikra: több mint 15 millió forintos kárt okoztak Miskolcon
BűnügyMiskolc
A nyomozás adatai alapján összesen 26 vasúti kocsit rongáltak meg, hogy hozzáférjenek az értékes fémhez.
Elhagyott ház
Elhagyott házba csalták, majd kirabolták
BűnügyMiskolc
Ítéletet hirdetett a Miskolci Járásbíróság annak a két férfinak és két nőnek az ügyében, akik tavaly nyáron egy elhagyott házba csaltak egy férfit, majd erőszakkal elvették az értékeit.
bíróság ítélet_ChatGPT
Ennyit kapott a nő, aki idős embereket fosztott ki Miskolcon
BűnügyMiskolc
Több idős embert tévesztett meg a nő, majd különböző módszerekkel próbálta megszerezni értékeiket miskolci otthonaikban.