Ugrás a tartalomra

Közel huszonötmillió forint kárt okozott egy autókereskedő - letartóztatta a bíróság

Létrehozva
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki az ügyészség szerint három alkalommal tévesztette meg a sértettet autóvásárlások során.

A megalapozott gyanú szerint a férfi egy Miskolc közeli autókereskedésben 2025 augusztusában és szeptemberében azt a látszatot keltve értékesített három autót a sértett részére, hogy azok németországi lakosoké és ő a hazai segítőjükként jár el. A valóság ezzel szemben az volt, hogy a gépjárműveket Szlovákiában helyezték forgalomba és egy szlovák illetőségű cég tulajdonában álltak. Az adásvétel során a gyanúsítottal lévő ismeretlen személy írta alá eladóként a szerződéseket. Minden esetben a vételár kiegyenlítését követően nyert megállapítást, hogy a bemutatott német forgalmi engedély hamis. A sértett a három autóért összesen közel huszonötmillió forintot fizetett ki - írja a Miskolci Törvényszék.

A gyanúsított továbbá az egyik autón lévő hatósági jelzést leszerelte és egy másik rendszámtáblát tett fel rá, így vitte a gépkocsit a kereskedésbe, majd az adásvétel lebonyolítását követően azt leszerelte, magával vitte és a járművet forgalmi rendszám nélkül adta át a vevőnek.

Cselekményei – bizonyítottság esetén – alkalmasak lehetnek jelentős kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás, közokirat-hamisítás és egyedi azonosítójellel visszaélés bűntettének megállapítására - áll a közleményben.

A bíróság döntéshozatala során azt mérlegelte, hogy a férfi esetében a bűncselekményi halmazatra és az előéletében rejlő körülményekre figyelemmel a büntetési tétel nagysága miatt tartani kell a szökéstől, elrejtőzéstől, amelyet személyi körülményei nem ellensúlyoznak. Következtetni lehet arra is, hogy a gyanúsított a bizonyítást akadályozná, illetve alappal feltételezhető a bűnismétlés lehetősége is. Mindezekre figyelemmel a bíróság 2025. december 6. napjáig elrendelte a férfi letartóztatását.

A végzéssel szemben a terhelt és védője fellebbezett - zárul a közlemény.

Ez is érdekelhet

Jogerős döntés született a sokakat felháborító kutyás ügyben
BűnügyMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Jogerős büntetővégzés született annak a férfinak az ügyében, aki egy kutyát egyszerűen a vonaton hagyott, majd Szerencs állomáson leszállt, esze ágában sem volt visszatérni érte.
Talált pénztárca miatt került bajba a miskolci férfi
BűnügyMiskolc
Nem minden került vissza az elveszett pénztárcából. Vádemelést javasol a miskolci rendőrség.
börtöncella
Erőszak a börtöncellában
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
Elrendelte a Miskolci Járásbíróság annak a férfinak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint másokkal együtt bántalmazta kiskorú zárkatársát egy Miskolc melletti büntetés-végrehajtási intézetben.
Rájártak a vasúti kocsikra: több mint 15 millió forintos kárt okoztak Miskolcon
BűnügyMiskolc
A nyomozás adatai alapján összesen 26 vasúti kocsit rongáltak meg, hogy hozzáférjenek az értékes fémhez.