Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: A Népkerti Vigadó

Létrehozva
A Népkerti Vigadó terveit Adler Károly készítette el 1898-ban, de az épület csak 1903. április 24-ére készült el, első hivatalos rendezvénye június 7-én volt.
Kép
Sáfrány Gy. József képeslapja

A „nagy hodály”-ként jellemzett éttermet nem lehetett sokáig gazdaságosan üzemeltetni, ezért sportfunkciókat telepítettek a kihasználatlan épületrészekbe. Az épület átépítési terveit Hajós Alfréd készítette el 1926-ban, megújulva 1927-ben nyitották meg, ekkor nyerte el az épület mai külső megjelenését. A 20. század második felében a Vigadónak sokáig nem volt irodalma, az 1960-as –1970-es években kerthelyiségében táncestes szórakozóhelyként működött.

Kép
Fotó: Mocsári László

1985-ös hír szerint már nem működött, állaga folyamatosan romlott. 1995-től kezdődően Puskás Péter tervei szerint felújították, a belső terek díszítése és berendezése Fata György munkája volt. A Népkerti Vigadót 1997. január 30-án avatták fel újra. 2017 januárjában Barkóczi István, a FUX kábelgyár és a City Hotel Miskolc tulajdonosa vette meg a Vigadó épületét, és átfogó felújítást hajtott végre.

(Tajthy Ákos szövege)

Címkék

Ez is érdekelhet

A madrasi tigris Miskolcon is játszott
MiskolcSportVilág
Sakk: sportvezetőket is érint az Európai Unió Oroszország elleni legújabb szankciós csomagja – közölték a hírügynökségek.
Összevont hatósági ellenőrzést tart az önkormányzat Lyukóvölgyben
MiskolcBaleset
Az elmúlt időszakban több kutyatámadás is történt Lyukóvölgyben, köztük egy falkás támadás. A kialakult helyzetre tekintettel Miskolc polgármesteri hivatalának Hatósági Osztálya a Miskolci Önkormányzati Rendészet és a Miskolci Városgazda közreműködésével hétfőn összevont hatósági ellenőrzést tart a területen.
Makuka Akadémia: hogyan lehet élmény a hulladékgazdálkodás?
MiskolcOktatásKörnyezet
A miskolci szemétszállítás 150 éves évfordulója alkalmából indította el Makuka Hulladék Akadémia napközis táborát a MiReHu Nonprofit Kft.
Képgaléria
Görög táncház a Csengey-kertben
Görög táncházzá alakult egy estére a Csengey-kert
MiskolcKultúra
A görög kultúra, az élő zene és a hagyományos táncok kerültek a középpontba péntek este a Csengey-kertben. A résztvevők nemcsak megismerhették a zeibekiko történetét, hanem a táncházban maguk is kipróbálhatták a görög lépéseket.