Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: A Villanyrendőr környéke

Létrehozva
Egészen különleges, 1901-ből származó képeslapot mutatunk be a héten, amely a Villanyrendőr kereszteződést mutatják, persze ekkor, a múlt század elején még nem így hívták ezt a területet.
Kép
Sáfrány Gy. József képeslapja

Ezen a régi felvételen még áll a Megay cukrászda épülete, ami a második világháborúban sérült meg annyira, hogy le kellett bontani. Nem áll viszont az új felvétel bal sarkán látható saroképület, hiszen az csak a kétezres években épült meg, mint ahogyan nem áll még a Széchenyi utca 36. szám alatti kétemeletes épület, a Székely–Győri–Morvai áruház sem, amit csak 1905-ben építettek fel.

Kép
Mocsári László fotója

A többi, a területet meghatározó épület viszont minkét képen megtalálható, így az 1878-ra felépült egykori Három Rózsa Szálló, vagy Hotel is. Szintén áll már a Kazinczy utca 2. szám alatti, manapság csak zöld házként emlegetett épület, ennek viszont a korábbi, díszesebb homlokzata látható a régi felvételen, sőt, a sétálóutcai fronton egykor még erkéllyel is rendelkezett.

 

 

 

Címkék

Ez is érdekelhet

Megállóhely-visszahelyezés a Pesti úton
Három buszmegálló visszakerül a régi helyére
Miskolc
Megállóhelyet helyeznek vissza a Pesti úton.
Szeder utca_google map
Komlóstetőn több mint 1300 méter hosszan, teljes egészében megújul egy utca
Miskolc
A héten megkezdődnek a komlóstetői Szeder utca felújítási munkálatai.
Nemzetközi komolyzenei fesztivál Miskolcon – világhírű professzorok lépnek színpadra
MiskolcVilágKultúraSzabadidő
A világ különböző pontjairól érkeznek virtuózok és ígéretes tehetségek, hogy komolyzenével töltsék meg Miskolc legszebb, legikonikusabb kulturális tereit.
Hsin-Ni Liu
New York, Párizs, Milánó után gyertyafényes zongoraestek Miskolcon
MiskolcKultúraSzabadidő
Különleges nyáresti élményekkel készül Miskolc a klasszikus zene szerelmeseinek.