Ugrás a tartalomra

Az Európai Bizottság a Magyarországnak szánt uniós források egy részének felfüggesztését javasolja

Létrehozva
Az Európai Bizottság azt javasolja, hogy függesszék fel a Magyarországnak szánt uniós források egy részének kifizetését az uniós pénzeszközökkel való rossz gazdálkodással kapcsolatos aggályok miatt.
Kép
Fotó: portfolio.hu

Johannes Hahn költségvetésért felelős uniós biztos vasárnap bejelentette: a bizottság azt javasolja a tagállami kormányokat tömörítő tanácsnak, hogy függesszék fel a magyar kohéziós program három részére vonatkozó pénzek 65 százalékát, mintegy 7,5 milliárd eurót.

A tanácsnak most egy hónapja van arra, hogy minősített többséggel döntsön a bizottság által javasolt intézkedések elfogadásáról. A bizottság sajtóközleménye szerint Magyarország vállalta, hogy november 19-ig teljes körűen tájékoztatja a bizottságot a kulcsfontosságú lépések végrehajtásának teljesítéséről.

Ez is érdekelhet

Ha piacolnál pünkösdkor: így tart nyitva a miskolci Búza téri piac
MiskolcGazdaságÉletmódGasztroEgészségSzabadidő
A pünkösdi hosszú hétvége alatt is sokan keresik majd a friss zöldségeket, gyümölcsöket, virágokat és őstermelői termékeket Miskolcon. A Búza téri Vásárcsarnok közzétette ünnepi nyitvatartását, amely több ponton eltér a megszokott rendtől.
A szezon legjobban sikerült versenyén van túl a Harc- és Táncművészet SE
MiskolcSportSzabadidő
Fantasztikus sikerek: 91 éremesélyes gyermekkel zárta az évad legfontosabb versenyét a Harc- és Táncművészet SE.
18. Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferencia
Mikroműanyagok, klímaváltozás, energiaválság – fiatalok kerestek megoldást fontos problémákra Miskolcon
MiskolcBelföldGazdaságOktatásBorsod-Abaúj-ZemplénTudomány
A 18. Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát rendezték meg a Miskolci Egyetemen, amelyen 39 diák vett részt az ország minden részéről, köztük többen Miskolcról.
Irodalmi zenei pikniket rendeznek szombaton Hejőcsabán
MiskolcKultúraSzabadidő
A produkciók között lesz gitárkoncert, megzenésített versek, fellépnek a Miskolci Senior Örömtáncosok és a Zenita énekesei. A rendezvényen megemlékeznek az áprilisban elhunyt Sebő Ferenc, Kossuth-díjas művészről.