Ugrás a tartalomra

Az időskorúakkal foglalkozó civil szervezeteket támogatja a városháza

Létrehozva
A részleteket a polgármesteri hivatal pénteki felhívásában olvashatjuk, melyet a lentiekben közlünk.

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése a 88/2023. (V.25.) számú határozatával akként dönt, hogy a városban működő nyugdíjas szervezetek részére, működési célú kiadásaikhoz az Önkormányzat a 2023. évi költségvetésében, a 10113473 számú, „Nyugdíjas klubok támogatása” költségvetési soron szereplő keretösszeg erejéig – kérelem alapján - egyszeri, 50.000.- forint összegű, vissza nem térítendő támogatást nyújt az alábbi feltételek együttes fennállása esetén:

- a kérelmet benyújtó, bejegyzett, köztartozásmentes civil szervezet Miskolc közigazgatási területén minimum 15 fő részvételével, legalább 3 éve igazoltan működik,

- célja idősek érdekképviseletének ellátása, valamint az időskorúak társas kapcsolatainak elősegítése,

- a jelen határozatban rögzített feltételeknek való megfelelését a kérelmet benyújtó civil szervezet okiratokkal alátámasztja,

- támogatásra vonatkozó szerződés megkötését vállalja, a támogatást kizárólagosan saját tagsága, kulturális és társas kapcsolatai elősegítésére használja fel.


​A kérelem beküldése: MMJV Polgármesteri Hivatala, Stratégiai és Koordinációs osztály 3525 Miskolc, Városház tér 8. vagy online a kerek.judit@miskolc.hu címen lehetséges.

Bővebb információ: Kerek Judit civil és esélyegyenlőségi referens, 06-46-512-700/2783 mellék vagy 06-70-408-2818

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Gasztroplacc a Csengey-kertben
Laza hétvége vár a miskolciakra: borkóstolással, filmklubokkal, koncertekkel és néhány különleges programmal
MiskolcSzabadidő
A már megszokott régiségvásár mellett visszatér a GasztroPlacc is a placcra. A gyerekekről, de az iszogatni, bulizni, vagy a színházélményre áhítozókról sem feledkeznek meg. Aki pedig mozgalmasabb programra vágyik, az befizethet egy kalandtúrára a Létrási-víznyelőbarlangba, vagy drukkolhat a MEAFC röplabdacsapatának.
Új mérnökök vették át diplomáikat a Miskolci Egyetemen
MiskolcOktatás
A Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Karának, valamint Anyag- és Vegyészmérnöki Karának végzősei vették át okleveleiket az egyetem diplomaosztó ünnepségén.
„Az egészség a legnagyobb boldogság” – a 90 éves Magdi nénit köszöntötték
Miskolc
Nálam az a természetes, hogy vidám vagyok. Én így érzem jól magam – mondta a 90. születésnapja alkalmából felköszöntött Baricska Lászlóné, Magdi néni.
Miskolc már egyszer nemet mondott a cementgyárra
MiskolcGazdaságÉletmódEgészségKörnyezet
A miskolci cementgyár újraindításának kérdése ismét napirendre került, miután a HCM 1890 Hejőcsabai Cement- és Mészipari Zrt. a gyár működéséhez szükséges nyersanyag-kitermelés előkészítéseként környezeti hatásvizsgálati eljárásokat kezdeményezett a mészkő- és agyagbányák újranyitására.