Ugrás a tartalomra

Bővíti együttműködését a duális képzésben a MOL Petrolkémia és a Miskolci Szakképzési Centrum

Létrehozva
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a MOL Petrolkémia és a Miskolci Szakképzési Centrum, a dokumentumot kedden írták alá a felek a cég tiszaújvárosi központi irodaházában. Az Andrássy után most már a Bláthy Ottó Villamosipari Technikum elektronika és elektrotechnika ágazaton tanuló fiataljai is lehetőséget kapnak, hogy a cégnél duális képzés keretében szakmai gyakorlaton vegyenek részt.
Kép
Császár Péter, a MOL Petrolkémia vezérigazgatója. | Fotók: Mocsári László

A megállapodás tovább erősíti a már meglévő szakmai kapcsolatot, ennek eredményeként a gépészet, valamint az elektronika és az elektrotechnika ágazatokban közösen képzi a régió legjobb szakembereit a MOL Petrolkémia és a Miskolci Szakképzési Centrum.

- A közösen indított duális képzés sikerességét mutatja, hogy a tanulók 70 százaléka a MOL-t választja első munkahelyének, a többiek pedig felsőfokú képzésben folytatják tanulmányaikat - hangsúlyozta Császár Péter, a MOL Petrolkémia vezérigazgatója.

A szakképzési centrummal fennálló együttműködésük azt is lehetővé teszi, hogy a munkaerőpiac, de a technológiai környezet változásaira is megoldásokat találjanak oktatási és üzleti vonalon egyaránt. Ennek a közös gondolkodásnak eredményeként jött létre az új vegyipari gépész szakirány is, mely hiánypótló a jelenlegi képzési portfóliót tekintve.

- Az iparág működése elképzelhetetlen a magasan képzett szakemberek nélkül - hangsúlyozta a vezérigazgató. - A további fejlődésünk egyik kulcsa a jövő nemzedékének oktatása, a duális képzés pedig egy olyan versenyképes kombináció, ahol az elméleti tudást gyakorlati tapasztalattal egészítjük ki, korszerű és modern környezetben, kiváló oktatókkal. A képzés lehetővé teszi, hogy tanulmányaik végeztével a fiatalok kész szakemberként hagyják el az iskolapadot.

Kép
Kiváló lehetőségeket kínál a diákok számára a duális képzés

Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a duális képzés nem csak a magyar gazdaság, de a diákok érdeke is. A MOL Petrolkémiát "erős bástyának" nevezte úgy a vegyipari, mint a vegyipari gépészek képzésében.

A duális képzés keretei között az oktatási intézményekkel közösen modern, gyakorlatközeli, élmény alapú tanuláson keresztül ismertetik meg az elméleti és gyakorlati anyagot a tanulókkal. Az új technológiákat beépítik a szakmai programba, így a diákok a legmodernebb, naprakész szakmai tudással hagyhatják el az iskolapadot.

A Miskolci SZC-vel 2017-re nyúlik vissza a kapcsolat, az első gépgyártástechnológiai technikus duális osztály 2019-ben indult el az Andrássy Gyula Gépipari Technikumban. Molnár Péter, a szakképzési centrum főigazgatója örömtelinek nevezte, hogy tanévről tanévre nőtt a tanulószerződéssel, majd szakképzési munkaszerződéssel foglalkoztatott gépgyártástechnológiai technikus tanulók száma.

Kép
Lakatos Csaba

Bejelentette: a most aláírt együttműködési megállapodásnak már vannak évekre visszanyúló alapjai, van egy működő és jó szakmai kapcsolat, ami most bővülni is fog.

- A jövőben a Miskolci SZC Bláthy Ottó Villamosipari Technikumban elektronika és elektrotechnika ágazaton tanuló fiataljai is lehetőséget kapnak, hogy a MOL-nál duális képzés keretében szakmai gyakorlaton vegyenek részt - mondta.

Kiss Gábor, a Miskolci SZC kancellárja kiemelte, a MOL-lal hasonlóan gondolkodnak a szakképzésről, amikor a tudatos pályaválasztást támogatják.

- Segítséget nyújtunk a karrierút tervezésében személyre szabott tanácsadással, online felületen, nyári táborok szervezésével és kiadvánnyal. A Tervezd a karriered! tájékoztató füzetet idén második alkalommal készítettük el, melynek támogatója a MOL. A cégcsoport továbbá 2020-tól milliós értékben nyújt eszköztámogatást a szakirányú oktatásra – tette hozzá.

A kancellár végül hangsúlyozta: a jó karrier arról szól, hogy egy fiatal összhangba tudja hozni az adottságait és a céljait, és így találja meg azt a pályát, amely biztos egzisztenciát és szakmai karriert jelent számára, egyúttal napról napra inspirálja.

Kép
Aláírták a stratégiai együttműködési megállapodást a MOL Petrolkémia és a Miskolci Szakképzési Centrum vezetői

A diákok előtt megtartott tájékoztatón felszólalt az a Lakatos Csaba is, aki egykor a miskolci Andrássyból indult, részt vett a duális képzésben a MOL-nál, jelenleg a cég extrakciós üzemcsoportjában dolgozik vegyipari rendszerkezelőként.

- A duális képzésben az tetszett, hogy számos szakembertől tudtunk kérdezni és tanulni, valódi problémákra kerestük a megoldásokat, és anyagi juttatást is kaptunk. Úgy gondolom, diákként nagyon megéri részt venni a képzésben, hiszen a végén álláslehetőséget kaptam a cégnél - tette hozzá.

Ez is érdekelhet

A karnagy a zenekar élén – ilyen tervekkel folytatná a Miskolci Egyetem rektora
OktatásMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldVilágOktatás
A Miskolci Egyetem szenátusa, majd a fenntartó alapítvány kuratóriuma is egyhangú döntéssel Horváth Zitát, az intézmény jelenlegi rektorát javasolta a következő ötéves ciklus vezetőjének.
Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.