Ugrás a tartalomra

Díjcsökkentéssel segítik a nehéz helyzetbe került vállalkozásokat

Létrehozva
Az intézkedés azoknak nagy segítség, akiknek a járványhelyzet miatt most jóval korábban kell zárniuk.

Díjcsökkentéssel segíti a miskolci önkormányzat a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került vállalkozásokat – közölte a miskolci polgármesteri hivatal.

Azt írják, a Miskolc Holding Zrt. a bejelentett veszélyhelyzetet követő ingatlangazdálkodási folyamatokat kiemelt figyelemmel kíséri.

- A bérlők üzleti tevékenységét nehezítő veszélyhelyzeti intézkedések kapcsán, az Ingatlangazdálkodási Igazgatóság kezdeményezte az önkormányzati ingatlanokban működő, nyitvatartási korlátozás alá eső üzletek díjának ötven százalékos csökkentését. A csökkentés összességében havi 40-45 millió Ft körüli összeggel segítené az érintett vállalkozói közösséget. 

A javaslat alapján Veres Pál polgármester a veszélyhelyzetben ráruházott jogkörében döntött a díjcsökkentés április 1-én történő bevezetéséről.

Címlapfotó: Lengyel Adrián
 

Ez is érdekelhet

Sarlós Boldogasszonnyal kezdődött az aratás
MiskolcEgyház
Az áldott állapotban lévő Szűz Mária és az ugyancsak állapotos Erzsébet találkozásáról emlékezik meg Sarlós Boldogasszony ünnepe.
Szombaton több 20-as autóbusz érinti majd az Egyetemvárost
MiskolcKörnyezet
Gépész évfolyam találkozót tart a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara szombaton - ehhez igazodik a 20-as busz menetrendje is.
Képgaléria
Sokszor láthatatlanul, de annál elkötelezettebben dolgoznak Miskolcért
Miskolc
Tizennyolc köztisztviselőt tüntettek ki szerdán, a miskolci Városházán a köztisztviselők napja alkalmából.
Képgaléria
Perecesen folytatódott a zúzalékos utak javítása
Miskolc
A program még májusban indult el Miskolcon, az első ütem Perecesen zárul. A mintegy egy kilométer hosszúságú útszakaszon összesen 30 tonna zúzalékot terítettek el. A cél az, hogy az ott élők és a telektulajdonosok számára biztosított legyen a biztonságos és akadálymentes.