Ugrás a tartalomra

Egy közösségi oldalon keresztül csapolták meg egy cég bankszámláját

minap.hu
Utoljára módosítva
2024. augusztus 21. szerda 15:35
Több mint hatmillió forint vált köddé egy rudabányai vállalkozás számlájáról, majd a sértett panasza után a közösségi oldal szinte teljes összegben visszafizette a kárt – tájékoztatta szerkesztőségünket a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Képünk illusztráció / Fotó: Shutterstock

A közlemény szerint a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.

Megtörtént eset
 
Mint írják: csalás miatt folytat nyomozást a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. Egy rudabányai férfi egy közösségi oldal hirdetési felületén népszerűsítette cégének a szolgáltatását, melyhez meg kellett adnia a saját banki adatait is. A szerződést követően a szolgáltató havonta vonta le a hirdetés díját az ügyfél számlájáról. A vállalkozó június 14-én arra lett figyelmes, hogy tranzakciók történtek a számláján, és összesen több mint 6 millió forint tűnt el. Csak a bankkártya letiltása állította meg a különböző összegű utalásokat. Végül a csalók a kft. profilját is törölték a platformról. A károsult panasszal élt a közösségi oldalt üzemeltetőknél, akik az ügy kivizsgálását követően szinte a teljes összeget, több mint 6 millió forintot megtérítettek. Az ügyben a nyomozás jelenleg is folyik.

Ajánlások a biztonsághoz
 
•    Ellenőrizze rendszeresen mobil- vagy internetbanki (online) fiókját!
•    Ellenőrizze gyakran a bankszámláját, és a gyanús tevékenységekről tegyen bejelentést a pénzintézetnél!
•    Igényeljen tranzakció-figyelési (számla- és kártyafigyelési) szolgáltatást a visszaélések észlelése, későbbi visszaélések megelőzése érdekében!
•    Állítson be számlájához és kártyájához napi és tranzakciós, online vásárlási limitet vagy korlátozást!
•    Úgy válasszon erős jelszót, hogy az ne legyen Önre jellemző, mert kevés információ birtokában is könnyen kitalálható (pl. családtag neve és a születési dátum)! Nem szerencsés, ha a jelszó csak egy szóból áll! Jó, ha a jelszó hosszú, és többféle karaktert (kis-, nagybetű, szám, írásjel) tartalmaz, mert az megnehezíti a megszerzését!
•    Ha bajba került, azonnal értesítse a pénzintézetet, és tegyen feljelentést a rendőrségen, illetve forduljon panasszal a közösségi oldalt üzemeltetők felé!

További hasznos tanácsok ITT olvashatóak az online csalásokról.
 

További hírek

Olvasnivaló

Programok

Jelenleg nincsenek programok!