Elképesztően izgalmas meccsen győzött a DVTK

2022. április 21. csütörtök 07:24
A piros-fehérek a sírból hozták vissza a találkozót gyakorlatilag az utolsó másodpercekben.
DVTK - PEAC 58-57 - Horváth Csongor képgalériája

A DVTK a két nyert meccsig tartó bronzcsata második összecsapásán a PEAC együttesét fogadta szerdán este. Elképesztő izgalmakat követően a piros-fehérek a sírból hozták vissza a találkozót, és nyerték meg azt egy ponttal (58-57), így a harmadik hely sorsa vasárnap dől el Pécsett - írja a dvtk.eu.

Tippmix Női Kosárlabda NB I. A-csoport, a 3. helyért, 2. mérkőzés

DVTK - NKA Universitas PEAC 58-57 (18-19, 16-10, 15-10, 9-18)
Miskolc, DVTK Aréna 1245 néző. Játékvezetők: Tözsér Dénes, Csabai-Kaskötő Brigitta, Nagy Viktor.
DVTK: Vorpahl 10/3, Aho 6, Bernáth 14/9, Jovanović, Green 12. Csere: Kányási 4, Kuster 6, Kiss A. 6, Tóth F. Vezetőedző: Völgyi Péter.
PEAC: Marshall, Dudásová, Wentzel, Nelson, Kiss V. Csere: Simon, Brajković. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

A mérkőzés részletesebb tudósítása a dvtk.eu-n olvasható.

Edzői értékelések
Völgyi Péter:
- Mindkét csapat nyerhetett volna, végül egylabdás mérkőzés kerekedett a találkozóból. Gratulálok a Pécsnek, mert mínusz tízről vissza tudott jönni, és az enyémnek is, mert bele tudott kapaszkodni az utolsó szalmaszálba. Hasonlóan kemény mérkőzésre számítok vasárnap is.

Csirke Ferenc: - Nehéz megszólalni, de gratulálok a Diósgyőrnek, 1-1. Nem játszottunk jól, minden üres helyzetünket kihagytuk az első három negyedben. Úgy érzem, mi vesztettük el a végén ezt a találkozót, szerencsétlen körülmények között. Letargiába nem szabad esnünk, mert úgy érzem, bebizonyítottuk, mi is rászolgálnánk a bronzéremre.