Ugrás a tartalomra

Elkészült a miskolctapolcai park, még egy utolsó bejárást tartottak a területen

Létrehozva
Befejezettnek tekinthető a parkfelújítás Miskolctapolcán, amint megérkezik a közbeszerzési hatóság pozitív visszajelzése, megnyithatják a komfortpontokat, majd a pavilonokat is.
Preview Image
Juhász Ákos képgalériája

A város egyik leglátogatottabb turisztikai övezetének komplex fejlesztését bő egy évvel ezelőtt kezdték, a projekt részeként a Csónakázó-tó és a sétányok, a tapolcai őspark jelentős része, a terület víz-, szennyvíz- és csapadékvíz-csatornái, illetve elektromos hálózata is megújultak mostanra. A felesleges iszaptól is megszabadították a tavat, valamint új pavilonokat, utcabútorokat, kandelábereket telepítettek. Ezeken túl napozóteraszokat és konzolos stégeket is létesítettek.

A parkfelújítás egy újabb mérföldkő Miskolctapolca életében, és ezt most már az ide érkező turisták és a pihenni vágyó helyiek is megcsodálhatják. A városrész újra valódi csillogó ékköve lehet a miskolci turisztikai életnek.

Kép

Csütörtökre még egy utolsó bejárást szervezett Szopkó Tibor (Velünk a Város, Momentum) alpolgármester, hogy a közgyűlés tagjai saját szemükkel is meggyőződhessenek a beruházás elkészültéről. Az alpolgármester úgy fogalmazott, szerette volna politikustársait megismertetni a beruházás nehézségeivel, illetve természetesen annak eredményeivel is.

- Az is cél volt, hogy közösen vigyük a jó hírét ennek a fejlesztésnek, és a negatív híreket itt, a helyszínen oszlassuk el - mondta Szopkó Tibor. - Képviselőtársaim részéről pozitív visszajelzések érkeztek, de pontosan tudjuk, hogy van még néhány elvégzendő feladat.

Kép

Az eredeti tervek szerint március végén be kellett volna fejezni a kivitelezést, de május végére módosították a határidőt, kiderült ugyanis, hogy a bobpályához vezető híd (amin eredetileg csak egy kisebb felújítást végeztek volna el) teljesen elkorhadt és balesetveszélyessé vált a faszerkezet, ezért teljesen újat kellett építeni.

Mostanra azonban mindennel elkészültek, a park kivitelezésének készültségi foka 100 százalék - mondta Miklós Viktor, a polgármesteri hivatal Pályázati Főosztályának vezetője, hozzátéve: a műszaki átadás-átvétel folyamatban van.

Kép

- Minden szakági műszaki ellenőr szerint maradéktalanul megvalósult a kiviteli tervben szereplő műszaki tartalom. Már csak a közbeszerzési hatóság visszajelzésére várunk, ezt a napokban várjuk, és ha ez pozitív lesz, akkor sikeresen lezárhatjuk a műszaki átadás-átvételt, megnyithatjuk a komfortpontokat, majd a pavilonokat is - mondta.

A bejáráson ellenzéki politikusok is részt vettek, Gazdusné Pankucsi Katalin (Fidesz-KDNP) úgy fogalmazott, szemmel látható a megújulás, ha egy-egy apróbb, de könnyen javítható problémát észre is vett. Azt mondta, minden beruházásnak örülni kell.

Ez is érdekelhet

Az Európa-bajnokságra hangoltak
MiskolcSport
Kosárlabda: U20-as felkészülési női torna, Sanlucar de Barrameda (Spanyolország).
Tóth Anna bronzérmes a bronzon
MiskolcSport
Atlétika: nemzetközi versenyt rendeztek hétfőn este Dániában.
Képgaléria
Avasi útfelújítás
Folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása nyáron is
Miskolc
Miskolcon az útfelújítási program végrehajtása alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Összeült Miskolc közgyűlése: járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – élő videó
Miskolc
Kövesse velünk élőben Miskolc város közgyűlését reggel 7 órától. Szó esik többek között a folyószámla-hitelkeret emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről, óvodai csoportösszevonásokról, járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról.