Kanász-Nagy Máté, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: a szociális és gyermekjóléti rendszer megerősítése szolgálja a gyermekek védelmét, és nem a propaganda.
Az LMP bízik abban, hogy az Országgyűlés konszenzussal fogadja majd el azon határozati javaslatukat, amelyben számos feladatra kérnék vagy szólítanák fel a kormányt - közölte az ellenzéki politikus, jelezve, hogy az 1997-ben született gyermekvédelmi törvényt erősítenék meg, ugyanis szerintük ez szolgálja a gyermekek védelmét, és nem a kormány "propagandatörvénye".
Javaslatuk tartalmáról azt mondta, növelni kell a szociális dolgozók bérét és az intézményi normatívát. A bér- és normatívaemelés szükségessége mellett pártja nem feledkezett meg arról sem, hogy a világjárvány alatt a szociális szféra nem kapott egyszeri, 500 ezer forintos juttatást - tette hozzá. hangsúlyozta, a veszélyben lévő gyermekek védelmét szolgáló jelzőrendszert is meg kell erősíteni. Annak nemcsak a szakmai intézmények, de mindannyian részesei vagyunk - jegyezte meg.
Hohn Krisztina, az LMP népjóléti és családügyi szakszóvivője a gyermekvédelmi munkatársak megbecsülését emelte ki. Kiállt a családi pótlék emelésének szükségessége mellett legalább az infláció mértékében.
Erősíteni kell a gyermekvédelmet az LMP szerint is
Létrehozva
Határozati javaslatot nyújt be a parlamentnek a gyermekvédelem erősítése érdekében az LMP, egyebek mellett a szociális dolgozók bérének emelését és az intézményi normatíva növelését kezdeményezve.
Ez is érdekelhet
Egy érkezett, egy távozott
Labdarúgás: az előző idényben tíz gólt szerzett Babinszky Bence Diósgyőrött folytatja pályafutását.
Eltűnt Kamilla
Nyomoztak a Múzeumok éjszakáján. Kiderült ugyanis, hogy Herman Ottó felesége eltűnt. A rendhagyó programnak a Keresd a nőt címet adta Fedor Vilmos, az esemény ötletgazdája.
Kosárlabda: bronzérmes lett a Diósgyőri Gimnázium lány csapata
Diákolimpia, IV. korcsoportos országos döntő, Hódmezővásárhely.
Csúcsra járt a Miskolci Fröccsfesztivál
Megteltek a pincék előtti teraszok, minden irányból zene szólt, a poharak újra és újra összekoccantak – szombaton igazi fesztiválhangulat uralta a 20. Miskolci Fröccsfesztivál második napját.