Ezüst- és bronzérem a női kajak párosoknál

MTI
2024. augusztus 09. péntek 15:17
Ezüstérmet nyert a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián, a Pupp Noémi, Fojt Sára kettős pedig nagy izgalmak után a németekkel holtversenyben harmadik lett.
Az ezüstérmes Csipes Tamara (b2) és Gazsó Alida Dóra (b), valamint a megosztott harmadik helyezett Pupp Noémi (j) és Fojt Sára (j2) a női kajak párosok 500 méteres versenyének döntője után a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 9-én. MTI/Kovács Tamás

Csipes és Gazsó a táv felénél már második volt az új-zélandiak mögött, ezt a pozícióját nagy küzdelemben megőrizte, miközben a 250-nél még hatodik Pupp és Fojt fergeteges hajrával zárkózott fel, és a németekkel együtt ér célba. Hosszú percek bizonytalansága után írták ki, hogy holtverseny alakult ki, így a magyarok az ezüst mellett egy bronzot is nyertek.

A két kajakos páros a magyar küldöttség 12. és 13. érmét szerezte a párizsi olimpián.