Ugrás a tartalomra

Fánkokkal gyűjtöttek össze több mint egymillió forintot a csípőficamos kislánynak Miskolcon

Létrehozva
Anyagi segítséget kapott az a család, akinek most tízéves gyermekének mozgásért felelős része még csecsemőkorában lebénult – számol be az RTL Híradó.

„Kiderült, hogy kétoldali csípőficama van Zsófinak, ami műtétet igényel. Az egyik oldalon tavaly májusban már elvégezték ezt a beavatkozást, és idén várjuk a másik műtétet” – mondta el az RTL Híradójának Zsófi anyukája.

A második beavatkozás után hosszú terápia következik, ám a foglalkozások nagyon drágák: óránként akár 25 ezer forintba is kerülhetnek, ami súlyos kiadást jelentene a családnak.

A terápia kiadásainak fedezéséhez járultak hozzá azok a fánkvásárlók, akik idén a Miskolc-szirmai cukrászdában vásároltak. Az üzlet minden évben segédkezik gyűjtésekben, idén pedig Zsófi miatt fogtak össze.

Zsófi támogatásának napján mintegy 3500 fánkot adtak el, ezzel 1 millió 200 ezer forintot sikerült összeszedni számára.

Ez is érdekelhet

Bor, mámor, aktív élet: ilyen lesz a szombat az Avason
MiskolcKultúra
A júliusi Kvaterkán már nem csak a séta és a koccintás lesz a jellemző mozgásforma.
Ezeken a szakaszokon érdemes különösen figyelni
Miskolc
Helyenként félsávos lezárásokkal és terelésekkel kell megküzdeniük a Miskolcon közlekedőknek péntek reggel.
Milliárdos kormányzati támogatás Miskolcnak
MiskolcBelföldGazdaság
A város polgármestere közösségi oldalán jelentette be csütörtökön: több milliárd forint érkezik Miskolcra.
Kölyöknevelőt keres a Baráthegyi kutyaiskola Darázs első kiskutyáihoz
MiskolcSzabadidő
A kölyöknevelőkön is múlik, hogy később milyen vakvezető válik a kutyaiskola tenyészetében született kölykökből.