Ugrás a tartalomra

Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Borsodra is

Létrehozva
Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Magyarország területére csütörtök éjfélig.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő figyelmeztetést adta ki:

Ugyan az ország egyre nagyobb területén csökken a hőmérséklet, de keleten, délkeleten még 25-27 fok között alakulhat a napi középhőmérséklet.

A késő délutáni, esti órákban ugyanakkor északkeleten fokozódhat átmenetileg viharossá az északkeleti szél.

Estétől, késő estétől pedig a Heves-Borsodi-dombság, Bükk, Mátra, Nógrád térségében akár intenzív zivatarok is kialakulhatnak, felhőszakadással (20-40 mm), nagyobb méretű jéggel és 70-80 km/h-t meghaladó széllel. Éjszaka nagy valószínűséggel megszűnnek a zivatarok, csütörtök délután, este pedig csak a délkeleti tájakon lehet - nagyobb bizonytalanság mellett - villámtevékenység.

Ez is érdekelhet

Magyar Péter hétfő reggel felkereste az államfőt, majd sajtótájékoztatót tartott
Belföld
Magyar Péter a Tisza Párt április 12-i választási győzelme után szólította fel lemondásra a köztársasági elnököt és más közjogi méltóságokat. Május 31-ig adott erre lehetőséget.
Felhős időjárásra számíthatunk hétfőn és többfelé kialakulhat zápor, zivatar is
BelföldKörnyezet
Hétfőn maximum néhány órára süthet ki a nap, egyébként felhők takarják el az eget. Zápor, zivatar is lehetséges.
Kátai-Németh Vilmos javaslatokat tett közzé az érzékeny, gyermekeket érintő témák kommunikálásáról
Belföld
A kormány szeretne változást elérni abban, hogyan kommunikáljanak a sajtó képviselői és a tartalomgyártók az érzékeny, gyermekeket érintő témákról – közölte a szociális és családügyi miniszter a Facebook-oldalán, ahol öt lépésben foglalta össze a traumaérzékeny tartalomgyártás fő pontjait.
Döntés született az Erasmus-programról
BelföldVilágOktatás
A döntést Ursula von der Leyen jelentette be.