Ugrás a tartalomra

Gyorsabban kiérnek a rendészek, ha hívják őket

Létrehozva
Átszervezik a Miskolci Önkormányzati Rendészet járőrszolgálatát: négy körzetet alakítanak ki, mindenhova jut majd egy-egy járőrautó, hogy a rendészek minél hamarabb kiérhessenek arra a bejelentett helyszínre, ahol intézkedniük kell.
Kép
Fotó: Végh Csaba

A rendészet átalakítását egy cél vezérli: közelebb jutni a lakossághoz, ezáltal lerövidíteni a reagálási időt – erről Vincze Csaba, a Miskolci Önkormányzati Rendészet vezetője számolt be. – A minél magasabb szintű munka érdekében új típusú járőrszolgálatot vezetünk be a közterületeken, új körzeteket alakítunk ki, szám szerint négyet, ahol egyenként lesz egy-egy gépkocsizó járőrszolgálat is. Egy vagy két gyalogos járőrszolgálatot kapnak a területek, valamint a tervek szerint mezőőri szolgálat is megerősíti munkánkat. 
Ahogyan a vezető elmondta, eddig egy vagy két gépkocsizó járőrszolgálat jutott a város egészére. – Ha kollégám például Lillafüreden intézkedett, és az Avasra hívták, húsz-harminc perc alatt ért át. Ez az idő most lerövidül majd, így elérhetőbbek leszünk – fogalmazott Vincze Csaba.

Kép

Soltész Dávid, a Miskolci Önkormányzati Rendészet Járőrszolgálati Osztályának vezetője elmondta, a négy égtájnak megfelelően északkeleti, északnyugati, délkeleti és délnyugati kiosztásban alakították ki a négy területet. – Ha érkezik egy bejelentés az operatív műveleti központ irányítója részére, akkor ő fogja látni a járőrkörzetben teljesítő kollégák jelét. Ennek alapján tudja majd, hogy melyik járőrpáros van a legközelebb az intézkedést igénylő helyszínhez – mondta.

Ez is érdekelhet

Kampányakkordok békére hangolva: újra Miskolcon járt a Fidelitas
MiskolcBelföld
"A jövőnk a béke!” mottóval rendezett Civil Akadémiát csütörtök este a Civil Összefogás Fórum (CÖF) miskolci klubja.
Kvaterka - Margit Pince
Új lendületet kap az Avasi Kvaterka
MiskolcKultúra
Az Avasi Kvaterka idén sport- és egészségtudatos programokkal bővül. A szervezők célja, hogy a közösségi élmény mellett az aktív életmódot és az Avas értékeit is erősítsék.
Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.