Ugrás a tartalomra

Győzelemmel kezdték a bajnokságot

Létrehozva
Az elmúlt vasárnap lejátszotta első mérkőzését a magyar amerikaifutball Divízió II-es bajnokságban a Miskolc Renegades csapata.

A 38-6-os Renegades-győzelemmel zárult szezonnyitó után Farkas Máté, a támadó csapatrész edzője nyilatkozott.

- A győzelem kulcsa a jól sikerült felkészülésünk volt. Nagyon sok időt töltöttünk azzal, hogy kielemeztük az előző évek Wolverines és Titans védelmeit, illetve nagy fókuszt helyeztünk a taktikai elemek beépítésére. Sokat számított, hogy volt rengeteg visszatérő játékosunk, ezzel a rutint a mi oldalunkon tudhattuk. Illetve tudtunk változtatni, amikor szükség volt rá - fogalmazott.

Azt is elmondta, hogy ő személy szerint a rájátszást célozta meg, és szeretné szemet gyönyörködtető támadófocival megörvendeztetni a szurkolókat.

A Jászberény Wolverines ellen megnyert mérkőzés legértékesebb támadójátékosa a veterán elkapó, Szalóki János „Johny” lett.

A teljes interjú ITT olvasható.

(A külső fotó archív)

Ez is érdekelhet

DVTK légiósok: litván és spanyol után amerikai
Sport
A diósgyőri csapat keretének az egyharmada van meg, de csak két név homályos.
Érem a küzdősport világbajnokságról
SportMiskolc
A törökországi Antalyában rendezték a 2025-ös IFMA muaythai világbajnokságot 2025 május 22. és 31. között. A DVTK tehetséges harcosa, Hornyik Míra élete első felnőtt vb-jén bronzérmet szerzett, míg edzője, Jászka Krisztián szövetségi kapitányként irányította a magyar válogatottat.
Aranyéremmel térhet haza a nyíltvízi úszó EB-ről a magyar vegyesváltó
SportVilág
A Mihályvári-Farkas Viktória, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar válogatott végig az élbolyban haladt.
Lehmann Csongor és Kiss Gergely Szardínián versenyez
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A triatlonosok világbajnoki széria verseny-sorozatának (WTCS) következő állomását május 31-én Szardínia-szigetén rendezik meg. A rangos erőpróbán két, tiszaújvárosi színeket képviselő sportolóért, Lehmann Csongorért és Kiss Gergelyért szurkolhatunk.