Ugrás a tartalomra

Hasznos információk a szünidei gyermekétkeztetésről

Létrehozva
Az önkormányzat idén is biztosítja a déli meleg főétkezést a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek részére. Ehhez azonban szükség van a szülő vagy törvényes képviselő kérelmére.

Az önkormányzat a szünidei gyermekétkeztetés keretében a szülő, törvényes képviselő kérelmére, a déli meleg főétkezést a hátrányos helyzetű gyermek és a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő halmozottan hátrányos helyzetű gyermek részére ingyenesen biztosítja - tudatta közleményében a városháza.

A 2020/2021. tanévben, a nyári szünidei gyermekétkeztetést 2021. június 16. napjától 2021. augusztus 13. napjáig, összesen: 43 munkanapra tervezik az alábbi kiosztási helyszíneken:
 
1.      Belvárosi Konyha (volt központi leánykollégium) 3525 Miskolc, Palóczy u. 1.
2.      Könyves Kálmán Általános Iskola 3534 Miskolc, Könyves K. u. 2.
3.      Petőfi Sándor Fiúkollégium 3527 Miskolc, Bajcsy-Zs. u. 33.
4.      Széchenyi István Általános Iskola 3524 Miskolc, Hajós A. u. 5.
 
Az étkeztetés igényléséhez szükséges nyilatkozat nyomtatvány és a tájékoztató levél: ezeket - a jogosultak részére - 2021. május 15. napjáig postázzák. Ha mégsem kapnák kézhez, a nyilatkozat nyomtatvány a Hivatal Szociális és Köznevelési Osztályának ügyfélszolgálatán - 3530 Miskolc, Petőfi u. 39. szám - elérhető.
A nyilatkozatok kitöltéséhez segítséget a család és gyermekjóléti szolgálattól kérhetnek a 46/562-276-os telefonszám hívásával, vagy személyesen a Szociális és Köznevelési Osztály ügyfélszolgálatán.

Ez is érdekelhet

44-es busz MVK
Szombattól ismét a megszokott helyen állnak meg a belváros felé tartó buszok a Cementgyárnál
Miskolc
Befejeződtek a munkálatok a Cementgyár megállóhelyénél, így augusztus 15-től, szombattól ismét az eredeti helyén vehetik igénybe a megállót a belváros felé utazók.
Képgaléria
Folytatódik a 3-as számú főút felújítása
Halad a miskolci útfelújítás: újabb szakasz kap friss aszfaltot a 3-as főúton
Miskolc
Újabb útfelújítási munkák miatt változik a közlekedés Miskolcon.
Avasi Kvaterka
Visszarepülünk a ’80-as évekbe: retro buli költözik Miskolctapolcára
MiskolcÉletmódGasztroSzabadidő
Neonfények, kazettás slágerek, retró kaják, jelmezek és hajnalig tartó házibuli – augusztus 15-én Miskolctapolcán elevenedik meg a ’80-as évek. Az Avasi Kvaterka ezúttal elhagyja az avasi dombokat, és a régi tapolcai büfésorra költözik.
MVK
Karbantartás az MVK-nál pénteken
Miskolc
Karbantartást végez az MVK augusztus 14-én, pénteken este.