Hazai pályán győzött a DVTK a Kecskemét ellen

DVTK
2024. augusztus 24. szombat 21:05
Guzi Blanka kistokaji öttusázó olimpikon, a párizsi olimpia hazai sztárja végezte el a kezdőrúgást a mérkőzésen.
Győztes csapat. Csak a Diósgyőr! / Fotó: DVTK.eu

A DVTK nyert egy góllal a KTE ellen az OTP Bank Liga ötödik fordulójában. Az első félidőben végig a Diósgyőr kezdeményezett - és több helyzetet, közte egy ziccert alakított ki -, míg az ellenfél a kontra lehetőségére várt, de gól nem született. A szünet után egyre többször forogtak veszélyben a kapuk - a vendégeké többet -, és végül Elton Acolatse megszerezte a vezetést a DVTK-nak. Ezt követően több diósgyőri gyors ellentámadás is magában hordozta a gólveszélyt, de újabb gól nélkül is megszületett az első hazai győzelem - írja honlapján a DVTK.

Kulcspillanat volt a 73. perc: Gera emelte jobbról keresztbe a labdát, Edomwonyi fejesét Kersák bravúrral védte, ám a kipattanót Elton Acolatse közelről egyből a kapuba továbbította, 1-0. A mérkőzés részleteiről a DVTK.eu-n lehet olvasni. A szövetségi kapitány értékelése a portál videójában meghallgatható: