Ugrás a tartalomra

Iskolában erőszakoskodott – a bíróság ítéletet hozott

Létrehozva
Egyik iskolatársával szemben követett el erőszakkal szexuális cselekményt a fiatalkorú vádlott az Encsi Általános Iskolában.
Kép
Képünk illusztráció

A bíróság által megállapított tényállás szerint az Encsi Általános Iskolában március 13-án a fiatalkorú vádlott találkozót beszélt meg lány iskolatársával egy tanteremben, míg az aulában a március 15-i ünnepség folyt. A terhelt a tanteremben a sértettet akarata ellenére simogatni kezdte, majd megszorította nyakát, kezeit lefogta, és háta mögé állva, nadrágját lehúzva vele erőszakkal szexuális cselekményt végzett - juttatta el közleményben portálunknak Homa-Hajdu Eszter, a Miskolci Törvényszék sajtószóvivője.

Mivel a folyosóról hangok szűrődtek be, cselekményével felhagyott, kiment a tanteremből, de kívülről zárva tartotta az ajtót, hogy a sértett ne tudjon kimenni. A lány azonban ekkor segítségért kezdett kiabálni, melyet meghallott a keresésére indult egyik iskolatársa a folyosón és figyelmeztette a vádlottat, hogy engedje ki a sértettet - folytatták. 

A sértett ezt követően elmesélte a történteket az említett iskolatársnak, amit meghallva a vádlott indulatos lett és több alkalommal, ököllel vállon ütötte a sértettet, majd az egyik szekrényből kivett kosárlabdával fejen is dobta őt. A sértett nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett - számolt be a közlemény. 

A fiatalkorú terhelt az előkészítő ülésen beismerte bűnösségét és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról. Őt az Encsi Járásbíróság szexuális erőszak bűntette és személyi szabadság megsértésének bűntette miatt három év javítóintézeti nevelésre ítélte. Továbbá végleges hatállyal eltiltotta minden olyan foglalkozás gyakorlásától vagy egyéb tevékenységtől, melynek keretében 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végzi, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban állna - tájékoztattak. 

A büntetés-kiszabás során enyhítő körülményként jelentkezett a vádlott beismerő vallomása, valamint ilyenként értékelte a bíróság kedvező személyi körülményeit is. Súlyosító körülmény a terhére nem merült fel. Az ítélet jogerős - közölték. . 

 

Ez is érdekelhet

Cigit kért, de fülhallgatóval távozott
BűnügyMiskolc
Egy fiatalkorú férfi ellen rablás miatt vádat emelt a Miskolci Járási Ügyészség. A vádlott az utcán leszólított kiskorú fiút ököllel az arcán megütötte, és elvette fülhallgatóit.
néhány fonál jelzi csak, hogy volt valami a fákon
Letépték a kötött fatakarókat: a rendőrség fejti majd vissza a fonalat
BűnügyMiskolc
Úgy tűnik, Miskolc fejben még messze van attól, hogy olyan street art alkotások díszítsék a közterületeit, amelyek nincsenek lebetonozva.
Okostelefonok okosba' – százmilliós feketepiaci fogás
BűnügyBorsod-Abaúj-ZemplénBelföld
Csaknem 100 millió forint értékű iPhone és Samsung Galaxy készüléket próbált elrejteni autójában egy 62 éves ukrán férfi, amikor a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei félreállították az M3-as autópályán.
Követte a nénit, majd a nyílt utcán vette el a fülbevalóját Miskolcon
BűnügyMiskolc
Az idős nő kiabálni kezdett, majd azonnal hívta a 112-es segélyhívót.