Ugrás a tartalomra

Karnyújtásnyira a nyitás

Létrehozva
Az oltási folyamat az ünnepek alatt sem állt le, ennek köszönhetően a beoltottak száma várhatóan kedd éjfélig, legkésőbb a szerda délelőtti órákban eléri a 2,5 milliót – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn a kormány honlapján. Azt írták: Pintér Sándor belügyminiszternek határozatban kell megállapítania, hogy megtörtént a 2,5-milliomodik oltás.

Ezt követően a vonatkozó kormányrendelet értelmében a következő intézkedések lépnek életbe:

A kijárási tilalom az este 10 óra és reggel 5 óra közötti időszakra módosul
Az üzletek reggel 5 óra és este 9.30 között lehetnek nyitva
Az üzletek, köztük a március 8-a óta zárva tartó üzletek újfajta, négyzetméter-alapú szabályok mentén ugyan, de nyitva lehetnek. Átlagosan 10 négyzetméterenként 1 vásárló lehet az üzletben az új szabályozás szerint
A szolgáltatásokkal kapcsolatos ideiglenes védelmi intézkedések megszűnnek, így kinyithatnak a fodrászok, kozmetikák és más szolgáltatók
A vendéglátó helyiségek továbbra sem nyithatnak ki normál üzemben, csak az ott dolgozók tartózkodhatnak ezekben az egységekben. Csak az elvitelre alkalmas ételek kiadása és szállítása érdekében az ehhez szükséges időtartamig mehetnek be az éttermekbe a vendégek
A szállodák továbbra sem fogadhatnak vendégeket, kivéve az üzleti, gazdasági, oktatási tevékenység céljából érkezőket.

A pedagógusok oltását követően az iskolák és óvodák április 19-én indulnak újra.

Ez is érdekelhet

Dolgoznak az Avason és a belvárosban is, óvatosabban közlekedjen
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról péntek reggel.
A Miskolcról elhurcolt minorita szerzetesekre emlékeztek
MiskolcEgyház
Több mint tizenegyezer szerzetest és apácát hurcoltak el az ötvenes években hazánkból, a kommunista diktatúra idején. Miskolcról az iskola- és templomépítő múltjukról ismert minoritákat.
Szennyeződés Szinván
Szinva-elszíneződés – nem engedik el az ügyet, újabb lépés a polgármestertől
MiskolcEgészségSzabadidőKörnyezetHavaria
Ha bárkit felelősség terhel, annak következménye kell, hogy legyen – fogalmazott Tóth-Szántai József csütörtökön.