Ugrás a tartalomra

Két új lombszívóval bővült a Városgazda gépparkja

Létrehozva
A Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. korábban már beszerzett 1 darab Billy Goat márkájú lombszívót, melynek használatával kapcsolatban pozitív jelzések érkeztek a munkatársaktól, ezért a napokban további 2 darab lombszívóval bővült a Társaság gépparkja – írja közleményében a polgármesteri hivatal.
Kép

A lombszívó használatával a lombgyűjtési és szállítási feladatokat a jelenleginél nagyobb hatékonysággal lehet ellátni, miután a lombszívás kiváltja a lomb rakodási, és kézi gyűjtési feladatainak nagy részét. A lombszívó nem csak gyűjti, hanem a helyszínen aprítja is a felszívott faleveleket, így a lomb térfogatát az 1/6-ára, vagy akár az 1/12-ére tudja csökkenteni. A térfogatcsökkenésnek köszönhetően adott idő alatt nagyobb térfogatú levél gyűjthető össze és szállítható el a Társaság Nádasréti telephelyére.

A város három parkgondozási körzetre van osztva, melyekben a lombokat a kijelölt gyűjtési pontokon rakják le. A géppark bővítéséből adódóan a három lombszívó eszköz mostantól lefedi Miskolc teljes területén a felmerülő lombgyűjtési és szállítási feladatokat.

Ez is érdekelhet

Egerben készülnek, Miskolcon játszanak
MiskolcSport
Labdarúgás: jelentős változások történtek a diósgyőriek NB I-es női csapatának háza táján.
Gasztroplacc burger Miskolctapolca_BNR
Hamburger, sör és rock and roll – szombaton is vár Miskolctapolca
MiskolcÉletmódGasztroEgészségSzabadidő
Péntek este GasztroPLACC várta a látogatókat a miskolctapolcai Pazár István sétányon: voltak finom burgerek, hideg sörök és a színpadon szólt a rock and roll. Szombaton folytatás következik, mutatjuk a programot.
Töretlen a Miskolci Egyetem népszerűsége
MiskolcOktatás
Rekordot döntött az idei felvételi a Miskolci Egyetemen. Az állami ösztöndíjas helyekre felvett diákok száma egy év alatt közel 16 százalékkal emelkedett. Eláruljuk azt is, melyik szakra lehetett a legmagasabb pontszámmal bejutni.
izrael szurkolók
Tóth-Szántai József: a város a felmerült költségeket a felelősökkel megtérítteti
Miskolc
A DVTK Stadion adott otthont csütörtök este a Hapoel Tel-Aviv és a Ludogorec Razgrad UEFA Konferencia Liga-selejtező mérkőzésének. A nemzetközi találkozó után azonban jelentős mennyiségű hulladék maradt a stadion és Dél-Kilián környékén, ezért rendkívüli takarítást kellett elrendelni.