Kitűnő rajt, idegenben nyert a DVTK

2020. január 25. szombat 19:26
Az OTP Bank Liga 17. fordulójában Zalaegerszegen játszott a DVTK.

Az első félidőben számtalan helyzetet, közte néhány ziccert alakított ki a vendég gárda, gól azonban nem esett.

A második félidő elején büntetőből szereztek vezetést a hazaiak, amit Dušan Brković szöglet után kiegyenlített, majd nem sokkal később a másik középső védő, Polgár Kristóf a vezetést is megszerezte.

A ráadásban Florent Hasani biztosította be a győzelmet, ami sorozatban a harmadik idegenbeli siker.

OTP Bank Liga 17. forduló, eredmény:

ZTE FC - Diósgyőri VTK 1-3 (0-0)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2051 néző. Játékvezető: Karakó Ferenc (Szert Balázs, Szalai Balázs; Németh Ádám, Szilasi Szabolcs).
ZTE: Demjén - Bolla, Lesjak, Bobál D., Bedi - Kocsis G., Mitrović - Stieber Z., Bobál G., Radó - Ikoba. Vezetőedző: dr. Dobos Barnabás.
DVTK: Danilović - Shestakov, Polgár, Brković, Tamás M. - Márkvárt, Vági - Hasani, Rui Pedro, Kiss T. - Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Csere: Bobál G. helyett Katelaris a 63., Radó helyett Babati a 65., Ivanovski helyett Tabaković és Mitrović helyett McWoods a 76., Rui POedro helyett Cortés a 81., Kiss T. helyett Egerszegi a 88. percben,
Sárga lap: Bedi a 60., Mitrović a 64., Babati a 90. percben.
Gólszerző: Bobál G. (1-0) a 47., Brković (1-1) az 53., Hasani (1-3) a 90+2. percben.

Kulcspillanatok:

47. perc: egy ártalmatlan helyzetben labdát vesztett a DVTK a saját térfelén, majd egy balszerencsés mozdulat után büntetőhöz jutottak a hazaiak. Bobál Gergely állt a labda mögé, és a kapu bal alsó sarkába lőtt, 1-0

53. perc: Diósgyőri szöglet jobbról, Hasani beadását Tamás fejelte kapura, Dušan Brković az ötösön belekanalazott, így került a hálóba, 1-1

61. perc: Távoli diósgyőri szabadrúgás, de beívelés helyett a szélen induló Shestakov kapta a labdát, aki középre ívelt, és szinte a gólvonalról a berobbanó Polgár Kristóf a hálóba fejelt, 1-2

90+2. perc: Egerszegi passzán tolt befelé egyet a jobb oldalon Florent Hasani, majd egy lépés után 15 méterről, jobbról kilőtte a hosszú alsó sarkot, 1-3.