Ugrás a tartalomra

Levélben köszöntötte Orbán Viktor a pedagógusokat

Létrehozva
Orbán Viktor miniszterelnök levélben mondott köszönetet a magyar pedagógusoknak az egész éves munkájukért - közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke vasárnap.

Pedagógusnap alkalmából a kormányfő azt írta: amikor 2020 márciusában a koronavírus-járvány elérte hazánkat, még nem tudtuk pontosan, milyen nehézségek előtt állunk, de hamar fel kellett ismernünk, hogy a járvány elleni védekezés nemcsak az egészségügy, hanem az oktatási rendszer gyors átállítását is szükségessé teszi.

Orbán Viktor értékelése szerint a nehezített körülmények ellenére a pedagógusok, valamint a nevelést és oktatást segítő dolgozók is példamutató munkát végeztek a vírus elleni küzdelemmel járó kényelmetlenségek és veszélyek dacára is.

A miniszterelnök úgy fogalmazott, a mögöttünk lévő közel másfél év arról is tanúbizonyságot tett, hogy a pedagógusok a jövő nemzedékének eredményes oktatása érdekében gyorsan és eredményesen alkalmazkodtak a változó körülményekhez. Köszönetet mondott azért, hogy az oktatók, nevelők nagy találékonysággal helyettesítették a személyes jelenléten alapuló munkát, így a tantermen kívüli, digitális munkarend idején a gyermekek számára nemcsak a tanórákon elsajátítható tudást sikerült átadniuk, hanem a lehetséges mértékben a személyiségfejlődésükhöz szükséges nevelési folyamatokat is kézben tartották.

Orbán Viktor levelében tájékoztatást ad arról, hogy a munkakörülmények javítása érdekében a kormány folytatja a megkezdett fejlesztéseket, melyek a járvány időszakában az oktatáshoz hasonlóan egyetlen napra sem álltak le, és mindent elkövetnek, hogy a pedagógusok munkájának megbecsültsége tovább növekedjen.

Ez is érdekelhet

Hétvégére enyhül a kánikula
BelföldKörnyezet
Bár a hőség enyhül a hétvégén, de továbbra is meleg idő lesz, szombaton elszórtan záporok, zivatarok is kialakulhatnak – derült ki a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
Három pontért utaznak Budapestre
BelföldSport
Labdarúgás: vasárnap késő délután idegenben szerepelnek a diósgyőriek.
A péntek elhozhatja az enyhítő lehűlést
BelföldKörnyezet
Délutántól felhősödés és néhol záporok, zivatarok is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali középhőmérséklet azonban még mindig 35 Celsius fok is lehet, de a piros veszélyjelzés megszűnt.
Rajthoz állhat Gualeguaychuban, ha...
BelföldSport
Kajak-kenu: ifjúsági világbajnoki válogató, Győr.