Ugrás a tartalomra

A magyar gyermekirodalom megteremtőjére emlékeznek

Létrehozva
Zenés irodalmi műsort rendez a Felvidék Ház november 13-án szerdán a Miskolci Galéria első emeleti nagytermében. 

A rendezvényen Pósa bácsira, a magyar gyermekirodalom megteremtőjére emlékeznek. Pósa Lajos 1850-ben született Nemesradnóton, az általa alapított Pósa-asztal baráti társaságához olyan egyéniségek tartoztak, mint Gárdonyi Géza, Feszty Árpád, Dankó Pista, ő alapította 1889-ben az első képes magyar gyereklapot, amelyen 1944-ig magyar gyerekek milliói szocializálódtak. Ennek ellenére majdnem igaza lett Pósának, amikor arról írt, hogy halála után gyorsan elfeledik majd. A  rendszerváltás után azonban ismét lehetőség kínálkozott emléke megidézésére. Ebben élen jár a rimaszombati Pósa Lajos Társaság, melynek nemes küldetése hogy a felvidéki kulturális életbe bekapcsolódva alkalmat teremtsen az emlékezésre, a tiszteletadásra, az értékek megmentésére.

A rendezvény előadói a Pósa Lajos Társaság elnöke és alelnöke, Pósa Judit és és Gyurán Ágnes, akik az író szépunokahugai. Fellép a rimszombati Mákvirágok együttes, akik Pósa megzenésített verseit adják elő.

posa bacsi

 

 

Ez is érdekelhet

Valaki adna egy felesleges vitrint Harsányi Attilának?
KultúraBelföldVilág
A színész újabb díjat nyert. Gyors egymásutánban ez a harmadik rangos elismerés, amit átvehet.
Stand-up előadást és ingyenes filmvetítést tartanak a Szinva teraszon
KultúraMiskolc
Miskolc lesz a Paramount nyári mozi turnéjának második állomása július 8-án .
felejdthetetlen koncertélmény a jótékonyság jegyében
„Könnyek a vízben” - jótékonysági koncert Székelyföldért a Puskás Szoborparkban
KultúraVilág
A székelyföldi árvizek károsultjaiért tartott koncerten az Edda Művek is zenélni fog.
Egy húsbavágó kötet: Zsidók egy arab országban
KultúraMiskolc
A szerző az MCC eseményén beszélt a mai izraeli-iráni háborúról, amely szerinte újabb zsidóellenességhez, illetve egy nagyobb migrációshullám elindításához is vezethet.