Ugrás a tartalomra

Meghalt Eddie Jordan

Létrehozva
A legendás Forma-1-es csapatfőnök életének 77. évében távozott ebből a világból.
Kép
Fotó: https://www.linkedin.com/

Hetvenhat éves korában meghalt Eddie Jordan, ír csapatvezető és egykori versenyző, aki független Forma-1-es csapattulajdonosként, majd tévésként évtizedek óta meghatározó alak volt a sportban - írja a BBC híre alapján a telex.hu.

Úgy fogalmaznak, Jordan halálhírét csütörtökön tette közzé a családja, közleményük szerint agresszív prosztatarákkal küzdött. Csütörtökön kora reggeli órákban békésen, családja mellett Fokvárosban hunyt el.


Felidézik, Jordan a 70-es években gokartozással kezdett, majd az autósportba lépett, Formula 3-as és Formula Atlantic autókkal versenyzett, feljutott az európai F2-be, és kipróbált egy McLaren F1-es autót. Saját csapatát 1991-ben alapította, amely 15 év alatt négy Grand Prix-t nyert, és 1999-ben rövid ideig versenyben volt a pilóták bajnoki címéért, 2005-ben eladták.

Eddie Jordan később televíziós szakértő lett, előbb a BBC Sportnál, majd a Channel 4-nál. Televíziós szerepléseivel kiemelt szerepet töltött be az F1-ben, 2023-ban pedig David Coultharddal közösen elindította Formula For Success című podcastját. A családja által kiadott közlemény szerint az utolsó pillanatig dolgozott, néhány napja, Szent Patrik napján arról beszélt, milyen ambíciói vannak a London Irish Rugby Football Clubbal, amelynek nemrég a védnöke lett.

 

 

 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
DVTK - MFK Zemplín felkészülési mérkőzés
Első felkészülési meccsét játszotta a DVTK
SportMiskolc
Labdarúgás: szombaton 11 órától játszotta első felkészülési mérkőzését a diósgyőriek NB II-es csapata.
Blázsovics Péter vezetőedző folytatja munkáját. Fotó DVTK
Atlétikai és fizikai edzésekkel kezdenek a DVTK-s lányok
SportMiskolc
Röplabda: július közepén kezdik az erőgyűjtést a DVTK Ongropack női röplabdázói.
A magyar válogatott. Balról Szabó Fanni, a DVTK tagja. Fotó: magánarchívum
Franciaországban portyáznak
SportMiskolc
Kosárlabda: a diósgyőri Szabó Fanni a 3x3-as válogatottban játszik.
Újra sikert aratott a kapustábor. Fotó: magánarchívum
Miskolc díszpolgára is ott volt a zárórán
SportSport
Labdarúgás: pénteken véget ért a 19. Veréb György-Kövesfalvi István kapustábor, amelyet a fiatalon elhunyt diósgyőri Rakaczki Bence emlékére írtak ki.