Ugrás a tartalomra

Megtalálták a Balatonban eltűnt borsodi fiúk holttestét

Létrehozva
Mindkét szerencsétlenül járt fiú tizenhét éves volt, az egyikük bódvalenkei, a másikuk tornanádaskai.    

Megtalálták annak a két fiúnak a holttestét kedden délelőtt, akik szombat este merültek el a Balatonban - közölte a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletes szóvivője.

Orbán Zoltán elmondta, az egyik fiatal holttestét a balatonaligai vízterületen vették észre egy csónakból. Ettől a helyszíntől nem messze a vízirendőrök megtalálták a másik fiatal holttestét is.     

Mint arról az MTI korábban beszámolt, szombat este két fiú Balatonaliga partjaitól 300-350 méterre elmerült a vízben. Harmadik társukkal együtt indultak be úszni a Balatonba, és már kifelé tartottak egy szörfdeszkába kapaszkodva, amikor ketten elmerültek. A harmadik fiatalnak egy csónakos segített partra jutni, miután meghallotta a segélykiáltásait. A rendőrség és a vízirendészet azonnal megkezdte a kutatást az eltűnt fiatalok után szonárral.   

A szóvivő - pontosítva a korábbi adatokat a fiúkról - elmondta, hogy mindkét áldozat 17 éves volt, az egyikük bódvalenkei, a másikuk tornanádaskai.    

A fiatalok elmerülése idején nem volt érvényben viharjelzés. Idegenkezűség nem merült fel, így az ügy kivizsgálása közigazgatási hatásági eljárás keretében zajlik - közölte a szóvivő.

Ez is érdekelhet

Járdaszakaszok újultak meg Felsőzsolcán
Borsod-Abaúj-Zemplén
Több mint 300 méternyi járdaszakasz újult meg Felsőzsolcán saját forrásból.
Futás, kerékpározás, kenuzás és ökológiai programok a Boldogkisfalud Feszten
Borsod-Abaúj-ZemplénSzabadidő
A szervezők évről-évre olyan természetközeli programokkal igyekszenek bővíteni a fesztivál repertoárját, amelyekkel a Tokaj-Hegyaljai borvidék felfedezésére szeretnék inspirálni a látogatókat.
Versennyel hangolódnak a hazai világkupára
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
A Tiszaújvárosi Triatlon Klub négy elit sortolója az előttünk álló hétvégét is versenyzéssel tölti és így végzi el a finomhangolást a július 5-6-i, tiszaújvárosi világkupa-futamra.
Képgaléria
Díjátadó a Közszolgálati Tisztviselők Napján a vármegyeházán
A köztisztviselőket ünnepelték a Vármegyeházán
Borsod-Abaúj-Zemplén
Az eseményen Bánné dr. Gál Boglárka, a vármegyei közgyűlés elnöke és dr. Schirger György vármegyei jegyző rangos elismeréseket adott át a közszolgálatban dolgozó kollégáknak.