Ugrás a tartalomra

Megújul a perecesi óvoda teteje

Létrehozva
A munkálatok heteken belül megkezdődnek, és várhatóan még a téli időszak előtt véget is érnek.
Kép
Fotó: Juhász Ákos

Kicserélik a Miskolci Nyitnikék Óvoda Vadász úti Tagóvodájának tetejét. Bazin Levente, a terület önkormányzati képviselője a minap.hu-nak elmondta, a beruházás időszerű volt, azt az intézmény biztonságos működése érdekében már nem lehetet tovább halogatni.

- Az óvoda az utóbbi években már több ponton rendszeresen beázott, ami nem csoda, hiszen a tetőhöz évtizedek óta nem nyúltak, a cserepek gyakorlatilag már szétmállottak. Nem akartuk, hogy a csapadékosabb őszi-tavaszi szezon alatt is még végig így fogadja a kicsiket az intézmény – fűzte hozzá.

A munkálatok várhatóan október utolsó hetén kezdődnek, és az időjárás függvényében néhány hét alatt végezhetnek is vele. A beruházást több mint hatmillió forintba kerül, és azt az önkormányzat teljes egészében saját forrásból biztosította. Bazin Levente hozzátette, ugyancsak az óvodával kapcsolatos hír, hogy az elmúlt időszakban az intézmény vezetésével együttműködve eltávolították az udvarról a régi, balesetveszélyes játszóeszközöket.

Ez is érdekelhet

Mi is segíthetünk a buszbalesetben elhunyt, megsérült lengyelek szeretteinek
MiskolcBelföldVilágBorsod-Abaúj-ZemplénBaleset
A Supersum Közhasznú Alapítvány és a Selyemréti Katolikus Közhasznú Alapítvány közösen biztosít szállást azok számára, akik azért érkeznek Miskolcra, hogy elhunyt szerettük azonosítását intézzék, vagy a kórházban ápolt hozzátartozójukat meglátogassák.
Útfelújítás az Avason
Így indul a hét közlekedési szempontból Miskolcon
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról hétfő reggel.
Képgaléria
Grund Piknik a népkertben
Ti vagytok a Grund, nem is akárhol, hanem a Népkertben
MiskolcSportSzabadidő
A szabadidősport és az önfeledt közös játék legújabb színtere a Grund Piknik, amit szombaton második alkalommal tartottak meg a Népkertben, ezúttal streetball kosárlabda bajnoksággal egybekötve.