Ugrás a tartalomra

Megvizsgálták - az aquaparkok, strandok döntő többsége biztonságos

Létrehozva
Országszerte 168 helyszínen 853 vízi élményeszköz üzemeltetési körülményeit ellenőrizték strandokon, fürdőkben, aquaparkokban az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által elrendelt vizsgálaton, ezek kevesebb, mint tizedének használatát kellett ideiglenesen megtiltani a hiányos dokumentáció miatt.
Kép
Fotó: Mocsári László

A tárcaközleménye szerint a megyeszékhely szerinti járási hivatalok a nyári főszezon előtt ellenőrizték a vízicsúszdák, a medencékben kialakított vízi ösvények, kötélpályák, vízi ugrálóvárak, a vízibiciklik és vízi dodzsemek üzemeltetési körülményeit. 

Keszthelyi Nikoletta fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár a közleményben kiemelte: a fogyasztóvédelem a strandidőszak kezdete előtt minden évben ellenőrzi az aquaparkokba, fürdőkbe telepített vízi berendezések előírt működési feltételeinek teljesülését. Idén 72 vízi élményeszköz használatát kellett ideiglenesen megtiltani a hiányos dokumentáció miatt. Ebből 53 berendezés esetében a feltárt hiányosságokat az üzemeltető már pótolta, így azokat ismét lehet használni - tette hozzá. 

Kép

A fogyasztóvédelmi ellenőrzés a vízi élményeszközök, például vízicsúszdák, csúszdarendszerek, vízibiciklik, vízi ugrálóvárak biztonságosságát igazoló megfelelőségi tanúsítványokra és a látogatók számára is információt nyújtó adattáblákon feltüntetendő jelölésekre irányul. Ezek közül a legfontosabb a terhelhetőség, azaz, hogy mennyien használhatják egyszerre az adott eszközt biztonsággal. Az ellenőrzés kiterjed az üzemeltetési napló jogszerű vezetésére és a kezelő személyzet biztonságos üzemeltetéshez szükséges képesítési igazolásainak meglétére is - közölték.

Ez is érdekelhet

Hogy tehetjük elviselhetőbbé az utazást az autóban? Tanácsok a hőségben
Belföld
A hőségben különösen fontos, hogy fokozott óvatossággal közlekedjünk autóval.
Valóban „visszatartják” a Dunát? – tévhiteket cáfol az Országos Vízügyi Főigazgatóság
BelföldKörnyezet
Az elmúlt napokban számtalan valótlan állítás látott napvilágot, amelyek alkalmasak a lakosság megtévesztésére, ezért tételesen cáfolják ezeket.
Ingyenes vízosztás a vasút- és buszpályaudvarokon a hőségriasztás idején
Belföld
A MÁV-csoport vízosztással, párakapukkal készül a keddig tartó harmadfokú hőségriasztásra több helyszínen, egyben felhívja a figyelmet arra, hogy számos vasút- és buszállomásokon ivókutak üzemelnek.