Ugrás a tartalomra

A MIHŐ bejelentette: elindul a távfűtés Miskolcon

Létrehozva
Mivel az előrejelzések szerint a következő napokban fokozódik a lehűlés és nagyobb mennyiségű csapadék is várható, ezért a MIHŐ Kft. szeptember 30-án téli üzemmódba helyezi hőközpontjait.

A szolgáltató hozzátette: ez azt jelenti, hogy amennyiben a külső hőmérséklet indokolja, az épületek belső fűtési rendszerei automatikusan beindulnak.

Felhívták arra is a fogyasztók figyelmét, hogy a fűtésindítást követően a hőközponti szabályozó elektronika folyamatosan a külső hőmérséklethez igazítja a radiátorokban keringtetett víz hőmérsékletét vagy éppen leállítja a keringtetést, ha nincs rá szükség.

Tehát az, hogy elindult a fűtésszolgáltatás, nem jelenti azt, hogy folyamatosan ugyanolyan melegek a radiátorok. Ha süt a nap és viszonylag meleg van kint, akkor nincs hőbetáplálás az épületbe, ha pedig este vagy reggel lehűl a levegő és egy kicsit hűvösebb van, akkor a digitális automatika bekapcsol.

További részletek a MIHŐ oldalán olvashatók.

Ez is érdekelhet

Béremelést jelentett be Miskolc polgármestere
Miskolc
Szerda reggel tájékoztatta a kollégákat.
Örültek a történelemérettségi témaköreinek a végzősök
MiskolcOktatás
Honfoglalás, Kádár-korszak, középkori egyház – többek között ezek a témák szerepeltek a középszintű történelemérettségi feladatai között szerdán.
Időutazás a belváros szívébe – megelevenedik a múlt Miskolc Város Napján
MiskolcSzabadidő
Miskolc városa minden évben méltó módon szeretné megünnepelni fennállását, ennek jegyében idén is pezsgő programokkal várja az érdeklődőket a Város Napja alkalmából. Május 9.-én és 10.-én a belváros különleges hangulatba öltözik.
A Szentpéteri kapuban folytatódott a kiemelt rendészeti akciósorozat
Miskolc
A helyi bevásárlóközpont fölötti területen vizsgálták az illegális hulladéklerakókat, a kóbor kutyákat és a száraz fű tüzeket.