Ugrás a tartalomra

Miskolc érted fejlődik - a Bosch-Katalin kerékpárút

Létrehozva
2020-ban elkészült a belvárost a Szentpéteri kapuval összekötő kerékpárút is, ami a Katalin-köztől indul és a Boschnál ér véget.
Kép
Juhász Ákos és Mocsári László archív fotói

A Katalin-közt és a Mechatronikai Ipari Parkot összekötő új kerékpárút Szentpéteri kapui szakaszát 2020 márciusban kezdték el építeni, a munkálatok még nyáron be is fejeződtek.

Kép

Mint ismert, a miskolci önkormányzat a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében elnyert 485 millió forint vissza nem térítendő támogatással 2018-ban kezdte meg a „Fenntartható városi közlekedésfejlesztés – Kerékpárút létesítése” című projektje megvalósítását. A kerékpárral közlekedők igényeit teljesíti a város azzal, hogy a Bosch -ipartelep és a belváros között, a Katalin utcával bezárólag kerékpárutat alakít ki.

Kép

Ez részben kerékpáros nyom felfestésével, részben forgalomtól elválasztott új gyalog- és kerékpárút építésével valósul meg. Ilyen új kerékpárút épült a Huba utcától a város határáig. Mintegy hat kilométernyi új út készült a két keréken közlekedőknek.
 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Rózsafüzér imádság
Rózsafüzér imádság a békéért Miskolcon
Miskolc
Miskolc papsága rózsafüzér imádságra hívott mindenkit a békéért Miskolcon, a Hősök terére október 25-én.
Képgaléria
A MOHU hulladékudvar roadshowja
A jövő a kukában indul: Miskolcon játszva tanították a szelektálást
MiskolcOktatásÉletmódKörnyezet
A MOHU hulladékudvar roadshow-ja Miskolcra is elért, nem is akárhogy. A fenntarthatóságot egy nagy játékká változtatva szórakoztatták a családokat szombaton.
Képgaléria
Perecesi őszi vásár. Fotó: Juhász Ákos
Őszi Vásár Perecesen: friss termékek és közösségi összefogás Miskolc városrészében
Miskolc
Szombaton benépesült Pereces Advent tere: illatos almák, friss karfiolok és mosolygó árusok várták a látogatókat az Őszi Vásáron. A helyiek nemcsak bevásároltak, hanem szóba is elegyedhettek Miskolc alpolgármesterével a városrész fejlesztési kérdéseiről.