Ugrás a tartalomra

A Miskolci Állatkert már készül a Víz Világnapjára

Létrehozva
Vizes érdekességekkel várják a látogatókat március 23-án délelőtt 10 és délután 3 óra között a Víz Világnapja alkalmából a Miskolci Állatkertbe.
Kép
Képünk illusztráció / Fotó: Mocsári László

Az Észak-Magyarországi Vízügyi Igazgatóság, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara és a Miskolci Állatkert egy-egy állomáshelyen várja majd az érdeklődőket a víz világnapján a Miskolci Állatkertben. 

A szervezők bemutatják a Bükk vízrendszerének dombortérképét és geodéziai bemutatót is tartanak, lehet majd játszani vízellátás játékot nagyméretű terepasztalon és a víztisztítással kapcsolatos látványos kísérleteket is meg lehet majd csodálni. Szemügyre vehető majd a víz felszínformáló hatása, és arra is választ kaphatnak az érdeklődők, hogy miért kell jeget robbantani. 

A szervezők azt is garantálják, hogy az élővilág vizes kapcsolatát is „gólyacsőr” alá veszik, de állatos játékokkal, valamint kézműveskedéssel is várják az érdeklődőket.

Ez is érdekelhet

Az ördög földi helytartói? Szerencsétlenséget hoznak ránk? A feketéket ünnepeljük
SzabadidőVilág
Amennyire cukik, legalább annyian félnek is tőlük.
A bükki Tar-kő mindenkit levett a lábáról
SzabadidőMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódEgészségKörnyezet
Az ország minden részéből érkeztek túrázók Miskolcra, a Bükkbe a szombati Kéktúra napján.
Szarvasbőgéssel tarkított erdei kalandok
SzabadidőBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Különleges élményt kínált az érdeklődőknek az Északerdő Zrt.: a Pálházi és a Lillafüredi Állami Erdei Vasúton szarvasbőgés-hallgató vonatozásokat szerveztek.
Mészöly Annával forgatott klipet a Here We Are
SzabadidőMiskolcBelföld
Menedék – ezt a címet kapta a banda legújabb dala. Friss, ropogós, mutatjuk!