Ugrás a tartalomra

Nem ért véget a tavalyi év sem tűzifaosztás nélkül

Létrehozva
A leginkább rászorultakon segített a város december végén 260 köbméternyi fűtőanyaggal.

Az elmúlt esztendők gyakorlata szerint 2024 leghidegebb napjaiban is megtámogatni igyekezett a városvezetés Miskolc leginkább kitett családjait és lakosait. Még karácsony előtt, majd a két ünnep között is folyamatosan érkeztek a hatalmas zsákokba aprított száraz faanyagok a Miskolci Egyesített Szociális és Gyermekjóléti Intézmény által kijelölt háztartásokba.

Kép
Fotók: Hollósy András Facebook-oldala

Mint ismert, a város szociális tűzifarprogramja 2020-ban kezdődött. Az igénylés feltételei azóta sem változtak: a jelentkezéseket a MESZEGYI területileg illetékes irodája fogadta ezúttal is, a jogosultság elbírálását követően ott kaptak értesítést az átvétel helyszínéről az illetékesek.

A kiosztott mennyiséget most is a kiszáradt és viharkárt szenvedett fákból nyerték a Miskolci Városgazda munkatársai, amit a cég nádasréti telephelyére szállítottak, majd fel is dolgoztak – számolt be érdeklődésünkre Hollósy András, hozzátéve: „Miskolc gondoskodó, éppen ezért fontos, hogy a legnehezebb sorsú családokat és a halmozottan hátrányos embertársainkat megsegítsük.”

Kép

A lapunknak nyilatkozó alpolgármester háláját fejezte ki a MESZEGYI-nek, hogy az elmúlt években alapos és minden részletre kiterjedő munkát végeztek, továbbá a Városgazda dolgozóinak, akik nélkül nem valósulhatott volna meg az akció. Ahogy azt a városvezetőtől megtudtuk: igény esetén természetesen további tűzifaosztás várható a fűtési időszak előttünk álló heteiben és hónapjaiban.

 

Ez is érdekelhet

A diósgyőri Bagolyvárban az önkormányzati rendészek és a polgárőrök mellett mostantól mentősök is szolgálatot teljesítenek.
Új mentőegység állt szolgálatba Miskolcon
Miskolc
Az Országos Mentőszolgálat első vidéki gyorsbeavatkozású, egyszemélyes mentőegysége Miskolcon kezdte meg működését.
Múzeumok Éjszakája Miskolcon: a legizgalmasabb programok egy helyen
MiskolcOktatásKultúraSzabadidőTudomány
Különleges élmények a múzeumban, közösségi műalkotás a Rákóczi-házban, színház, történetek és játék a Thália-házban, piknik és szentjánosbogár-les a Herman Ottó Emlékházban.
Áprilisi közgyűlés
Három képviselő kellene hozzá: van esély Tisza-frakcióra a miskolci közgyűlésben?
Miskolc
Már a miskolci közgyűlésben is megjelenhet a Tisza? Megnéztük a lehetőségeket.
A decemberi miskolci közgyűlés képekben. Fotó: Rogosz Péter
A Fidesz új miskolci frakcióvezetője: inkább hasznos szeretnék lenni, mint hangos
MiskolcBelföld
Több figyelem, több egyeztetés, több jelenlét, kevesebb automatikus politikai reflex – így határozza meg politikai krédóját a Fidesz új miskolci frakcióvezetője, Szécsényi Marianna.