Ugrás a tartalomra

Nem zár be a Bazártömb, átalakul

Létrehozva
A magánberuházások és a TOP Plusz program is segítik, hogy a terület zöldebb, élhetőbb és gyalogosbarátabb legyen a jövőben.
Kép
Fotók: Mocsári László

– Egy évtizedek óta rendezetlen terület kap új arculatot – fogalmazott Szarka Dénes fejlesztési tanácsnok, aki szerint magánberuházások és uniós támogatások és a TOP Plusz program keretében tervezett csaknem 150 millió forintos fejlesztése mentén születik majd újjá a Bazártömb. 

– A TOP Plusz program mostani ciklusában az önkormányzat nagy hangsúlyt fektet a városrészi központokra: a 16 központ közül ez az egyik olyan terület, amit szeretnénk megújítani: sokkal gyalogosbarátabb, zöldebb, élhetőbb terület lesz itt; egyfajta párhuzamos főutca.

Szunyogh László főépítész szerint a Hodobay program lényeges eleme, hogy a magánberuházásokat összehangolják a közberuházásokkal.

– A Bazártömbben példaértékűen valósul meg ez a törekvés. A jövőben megújul majd a tömb közterületi része, a magánberuházások pedig már ezzel számolva indultak, így mondhatni, egymásra épülnek a fejlesztések – mondta Szunyogh László.

A főépítész hozzátette, a Nagy Imre utcában található a Bazártömb, amely úgynevezett udvarutcás szerkezetű. Ez azt jelenti, hogy a házszámozás a kapualjakban, az udvarokban befelé is folytatódik. Az ingatlanok végében lévő körforgalmat is átalakítják majd önkormányzati beruházásban, és úgy, hogy az autók helyett a gyalogosok kapnak majd nagyobb mozgásteret a sétányon.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Tóth György fotókiállítása az Adyban
Tóth György kiállítás nyílt az Ady Endre Művelődési Házban
MiskolcKultúra
Lillafüred szépségét és természeti változásait mutatja be Tóth György első fotókiállítása.
Horváth Csenger távozik posztjáról.
Távozik Horváth Csenger a DVTK-tól
MiskolcSport
A klub közleményben jelentette be péntek délután, hogy a mai napon közös megegyezéssel távozik Horváth Csenger, a DVTK sportigazgatója.
Elárvult az egyik kengurukölyök az állatkertben
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Miskolci Állatkert gondozója próbálja pótolni az anyai meleget az árva kengurubébi számára.
Képgaléria
Családi napra invitálták a hozzátartozókat az Őszi Napsugár Otthonba
MiskolcSzabadidő
Élményben és érdekes információkban is gazdag volt a szeretetteljes légkörben eltöltött esemény.