Nemzetközi karateversenyt rendeztek az Egyetemi Körcsarnokban

2020. szeptember 28. hétfő 09:50
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Karate Szövetség és a Justitia Fuji-Yama SE közösen rendezte meg szombaton az Egyetemi Körcsarnokban az Avas kupa – 14. Csordás József nemzetközi karate emlékversenyt.
Kovács Száva a versenyen.

Ebben az évben március eleje óta ez volt az első karate verseny Magyarországon, az tavaszi és őszi szezonban minden egyéb megmérettetés elmaradt. A meghívásos versenyen 23 egyesület, 250 nevezéssel több száz karatéka mérte össze tudását 3 küzdőtéren. Az 50 kategória között utánpótlás és haladó versenyszámok is szerepeltek a kata (formagyakorlat) és kumite (küzdelem) különböző korosztályaiban a 6 évesektől a szeniorokig, vagyis a 35 év felettiekig. Ezúttal szivacs kumite és shiko dachi versenyszámok is voltak a legkisebbek számára. Az 50 trófea és a több száz érem méltó gazdára talált.

A kupán tiszteletét tette dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke, a Nemzeti Versenysport Szövetség elnöke. Kiemelt vendég volt a fiatalon elhunyt Csordás József családja is.

Sok éves hagyomány, hogy kiemelésre kerülnek a legeredményesebb női, illetve férfi versenyzők, valamint a legtöbb érmet gyűjtő egyesület. Idén a serleg különdíjakat a lányok esetében Kovács Száva (Justitia Fuji-Yama SE, 1 arany, 1 ezüst, 2 bronz), a fiúknál Bérczes Botond (Justitia Fuji-Yama SE, 2 arany) vehették át. A legeredményeseb csapat megelőzve a BVSC-Zuglót és az UTE-t, most második alkalommal a rendező egyesület, a miskolci Justitia Fuji-Yama SE lett 10 arany, 9 ezüst és 8 bronzéremmel lett.