Ugrás a tartalomra

Nyáron kerülhet vissza az SZTK elé a korsót tartó nő szobra

Létrehozva
A műalkotás még egy márciusi balesetben sérült meg, most a restaurálásra vár.

Kép
Fotó: Google Street View

Közlekedési balesetben sérült meg márciusban Marosán László „Nő korsóval” című szobra, ami 1960 óta áll az SZTK előtt. A szobor a baleset követően eltűnt, hollétéről többen is érdeklődtek szerkesztőségünknél.

Lapunk megkereste az érintetteket információért, ami pénteken közleményben érkezett meg. Ebben azt írják, a kérdéses baleset után a Városgazda munkatársai művet a társaság telephelyére, zárt épületbe szállították annak érdekében, hogy a további sérüléseket elkerüljék.

- A károkozó autós biztosítójával a miskolci polgármesteri hivatalának munkatársai felvették a kapcsolatot, emellett a kőszobor megfelelő színvonalon történő restaurálásához a szakmai egyeztetéseket megkezdték. Az alkotás várhatóan nyáron visszakerülhet közismert helyére - áll a közleményben.

 

Ez is érdekelhet

MVK 22-es busz
Az Egyetemvárosba a 22-es autóbuszok közlekednek október 27-31. között
Miskolc
Az iskolai őszi szünet alatt, október 27-től október 31-ig (hétfőtől–péntekig) a Búza tér végállomás és az Egyetemváros végállomás között (mindkét irányban a Centrum megállóhely érintésével) 22-es viszonylatjelzéssel közlekednek autóbuszok.
Táska MÁSA kutya
Táska fejjel lefelé landolt a MÁSA kapuja előtt
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Az apró csivava táskában érkezett az állatvédőkhöz. Szívszorító történetet osztottak meg a Miskolci Állatsegítő Alapítvány (MÁSA) állatvédői.
MVK villamos ősz
Tanszüneti munkanapi menetrend október 27. és 31. között
Miskolc
Az iskolai őszi szünethez igazodva, október 27-től 31-ig (hétfőtől–péntekig) az MVK járatai tanszüneti munkanapi menetrend szerint közlekednek.