Ötfogásos látványebédet rittyentettek a Miskolci Gasztro Centrumban az ország legtehetségesebb vendéglátós diákjai
A cukrász szakács és pincér tanulóknak szóló megmérettetés döntőjének Miskolc ad otthont. Az ország hét régiójában tartottak válogatót: a legjobban szereplő csapatok kerültek a döntőbe, ahová meghívást kapott a tavaly első helyezést elérő párkányi csapat is.
A gasztronómiai emlékverseny egyik célja, hogy méltó módon emlékezzenek meg Schnitta Sámuel munkásságáról, aki a gasztronómia világában is maradandót alkotott. Másfelől lehetőséget biztosít arra, hogy a tehetséges szakácsok, cukrászok és gasztronómiai szakemberek bemutathassák tudásukat. Az országos döntő háromnapos programjainak a Miskolci SzC Szentpáli István Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Szakképző Iskola ad otthont. Kedden tartották az ünnepélyes megnyitót, míg szerdán és csütörtökön a gyakorlat áll a középpontban.
A megmérettetés leglátványosabb programját, a látványebédet a Miskolci Gasztro Centrumban készítették el. Az ötfogásos ételsor étrendjének, ital sorának összeállítása, a menükártya szerkesztése és a szervírozás komoly kihívás elé állította a versenyzőket, ám többnyire pazar kompozíciók kerültek a szakmai zsűri elé.
Csütörtökön a cukrászok mutatják majd be húsvéti tortáikat és a versenyre megálmodott pálinkás bonbonjaikat. A pincérek szaktudását díszasztalok terítésével, pezsgőbontással és kitöltéssel tesztelik majd. A nap végén pedig eredményt hirdetnek.