Piros-fehér nap - négygólós győzelem idegenben!

2020. február 29. szombat 19:05
Négygólos különbséggel, megérdemelten nyert a DVTK, és feljött a tabella 5. helyére. Az OTP Bank Liga 23., egyben a bajnokság harmadik körének első fordulójában Budapesten játszott a DVTK a Honvéd ellen.
MTI-fotó

Az első félidőben sokkal veszélyesebben játszott a Diósgyőr, de nem esett gól. A fordulás után Florent Hasani újabb távoli bombájával gyorsan vezetést szerzett a DVTK. A hátrányba kerülő hazai csapat kijött a kettős fedezékből, a DVTK pedig gyors ellentámadásokkal veszélyeztetett. Mirko Ivanovski gólja már előrevetítette sikert, amit Molnár Gábor és Iszlai Bence biztosított be.

Honvéd - DVTK 0-4 (0-0)

Kulcspillanatok

47. perc: Florent Hasani se nem beadta, se nem kapura lőtte a távoli, jobb oldali szabadrúgást, hanem a 16-oes előterébe kimozgó Rui Pedrónak gurította, aki szintén laposan és finoman visszatette. A koszovói játékos ezt követően 22 méterről nagy erővel kilőtte a kapu hosszú oldalát, 0-1

71. perc: Iszlai indította a védők mögé belőtt labdával Kisst, aki balról ziccerlabdát adott Mirko Ivanovskinak, ő pedig 11 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 0-2

73. perc: Második sárgát és piros lapot kapott Batik Bence az Ivanovski elleni szabálytalanságért

78. perc: Molnár Gábor betette a védők közé a labdát, és beindult a 16-oson belülre, visszakapta, majd higgadtan, több ütemet kivárva a kapuba lőtt, 0-3

84. perc: Büntető a DVTK javára, és kezezésért második sárgát ls piros lapot kapott Mohamed Mezghrani. Iszlai Bence állt a labda mögé, és a kapu jobb oldalába bombázott, 0-4