Ugrás a tartalomra

Rekord összegű adomány a Szeretet Sütigyárban

Létrehozva
Minden eddiginél nagyobb összegű, egészen pontosan 802 520 forint adományt gyűjtöttek a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezetének önkéntesei és munkatársai a miskolci Szeretet Sütigyárban idén, advent időszakában.

Negyedik éve gyújtja be sütőit a Szeretet Sütigyárban a humanitárius szervezet. Minden évben baráti társaságok és munkahelyi közösségek vállalják az önkéntes munkát, és készítik el – formázva, díszítve – saját mézeskalácsaikat. A süteményekkel pedig adományt gyűjtenek a nélkülözők megsegítésére.

Kép
Fotó: Mocsári László

Idén 72 kilogramm tésztából több tízezer darab karácsonyi süteményt sütöttek ki a vöröskeresztes önkéntesek – tájékoztatta szerkesztőségünket Szathmáry-Király Ágnes kommunikációs munkatárs. Hozzátette: a karitatív akcióba idén 47 csapat nevezett, többségében cégek, intézmények és civil szervezetek, valamint baráti társaságok.

– A program akkora népszerűségnek örvend, hogy a november eleji meghirdetés után másfél héttel valamennyi három órás „műszak” elkelt, nem maradt szabad hely újabb jelentkezőknek. Ez azt mutatja, hogy a miskolciak megszerették a Szeretet Sütigyárat. Az önkéntes munkára jelentkező csapatok egyrészt közösséget is építenek általa, másrészt felkészítik lelküket az ünnepre, ahogyan az adományozók is – mutatott rá.

Kép

Az adventi időszak 24 napján üzemelő Szeretet Sütigyárban idén rekord összegű, 802 520 forint adomány gyűlt össze. A miskolci karácsonyi vásár közönsége által felajánlott pénzösszegből a segélyezését egészítette ki a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezete: tartós élelmiszert, tisztító- és tisztálkodási szereket vásárolt folyamatosan azokba az egységcsomagokba, amelyeket a megye 55 településén osztott szét.

Ez is érdekelhet

Mindenki nagyszerűen érezte magát az ÉMÁSZ családi napján. Fotó: KT
„Mexikóban” napoztak az émászosok
Miskolc
Vállalati rendezvény: tizenkettedszer ünnepelt az áramszolgáltató.
jóga Morvai Tibor Aktív+ Szeleta Park_BNR
A Bükk kapujába vitték az AKTÍV+ programokat
MiskolcSportÉletmódEgészségSzabadidő
A Szeleta Parkban a mozgás, a természet és az aktív kikapcsolódás kerültek főszerepbe szombaton.
Képgaléria
XV. „Dunán innen, Tiszán túl”
Kárpát-medencei Ifjúsági Népművészeti Tehetségkutató
Döntő és Gálaműsor
Kárpát-medencei népművészeti tehetségek léptek színpadra Miskolcon
MiskolcKultúra
A Művészetek Házában 321 fiatal mutatta be tudását népdal, népzene, néptánc és népmese kategóriában.
Harmadfokú hőségriasztás: erre kérnek most mindenkit a vízművek
Miskolc
Felelős vízhasználatra kérik a lakosságot a hőség idején.