Fürtökben lóg a szőlő Hegyalja megannyi tőkéjén - szüretre várva, hogy aztán a legfinomabb borok készüljenek belőle, amit csak ez a vidék adhat. Mielőtt azonban a hordókba kerülne az isteni nedű, mustként kínálják a szőlősgazdák. Hogy milyen must készül a tarcali Barkland Pincészetben, azt megkóstolhatják, ha eljönnek a Drót Bisztróba október 15-én. Az este 6 órakor kezdődő szüreti zenés borvacsorán ráadásul nemcsak megízlelhetik a vendégek az idei szőlő levét, hanem maguk is préselhetnek mustot. Az érkezéskor kínált must vagy Barkland habParty mellett a Barkland Birtok Furmintot és Mandulás Furmintot is megismerhetik. Míg a desszerthez – az édes borok kedvelőire gondolva – a hárslevelűt és édes szamorodnit ajánlanak a szervezők. A menüben pedig egy újra gondolt szüreti vacsorával várják a vendégeket. Előételként kacsatepertőt és mangalica kolbászt kínálnak. A Barkland borkrémlevest édes habgaluskával, mazsolával és pirított mandulával készíti a séf. A hölgyeket camembertes-körtés csirkemellel, az urakat mustáros vaddisznósülttel várják. Desszertként szőlős vargabélessel sajtválogatással kedveskednek a vendégeknek. A borvacsorán való részvételhez asztalfoglalás szükséges, amit a 46/555-102-es telefonszámon jelezhetnek. Tartsanak velünk a kulináris élvezetek világába, töltsünk el együtt egy különleges estét!
Szüreti borvacsora a Drótban
Létrehozva
Október a szüret és a szüreti mulatságok jegyében telik Tokaj-Hegyalján. Ha a szüreti munkákat nem is, de a szüreti mulatságok hangulatát Miskolcon, a Drót Brisztróban is megtapasztalhatják (fizetett hirdetés).
Ez is érdekelhet
Eltűnhet Észak-Magyarországról az eurázsiai hiúz
A hazánkkal szomszédos Szlovák-karszt Nemzeti Parkban is már csak két kifejlett hiúz él, míg a hazai oldalon Aggtelek és a Bükk térségében nyomát sem találták az elmúlt három évben.
Narancssárga lett egész Borsod: erre kell készülni szombaton
Tombol a kánikula. Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területén másodfokú, narancssárga riasztás van érvényben.
Kitüntetéseket adtak át a Vármegye Napján
Értékdíjakkal, szakmai elismerésekkel és köztisztviselői kitüntetésekkel ismerték el mindazokat, akik munkájukkal hozzájárulnak Borsod-Abaúj-Zemplén fejlődéséhez.
A gyógyítás szolgálatában álló szakembereket díjazták
A vármegye egészségügyének kiemelkedő szereplőit ismerték el a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Önkormányzata által adományozott Szent Erzsébet és Kossuth Zsuzsanna díjak átadásán. A kitüntetésekkel azokat a szakembereket jutalmazzák, akik hosszú éveken át magas színvonalú munkájukkal, elhivatottságukkal és emberségükkel szolgálták a térség lakosságát.