Ugrás a tartalomra

Tíz éves pályacsúcs dőlt meg a húszéves Üveghuta-kupán

minap.hu
Utoljára módosítva
2023. október 11. szerda 09:15
Az október 8-án, vasárnap megrendezett XX. Üveghuta-kupa elnevezésű hegyi kerékpáros időfutam versenyen Valent Márk, a magyar U23-as válogatott erőssége megdöntötte a 2013 óta fennálló pályacsúcsot.
üveghuta
A fotókat Orliczki Attila készítette.

A Bükkszentlászló és Bükkszentkereszt közötti, az országúti és MTB kerékpárosokat egyaránt nyeregbe szólító 5,3 km-es hegyi időfutam-¬versenyt húsz egyéni és két páros kategóriában írta ki a rendező Kis-Galya Közhasznú Sportegyesület. A 170 kerékpárost felvonultató verseny fővédnöke Solymosi Konrád Ferenc, Bükkszentkereszt polgármestere volt.

üveghuta


Az első versenyző 10 órakor rajtolt Bükkszentlászlón, ahonnan félpercenkénti indítással követték őt a többiek. A célt Bükkszentkereszt határában, a kőkeresztnél jelölték ki. 

Az abszolút legjobb időt a Kis-Galya KSE-ben nevelkedett, napjainkban az egyetlen magyar profi csapatban tekerő Valent Márk érte el. Az Epronex-Hungary Cycling Team U23-as válogatottja Fejes Gábor 2013 óta érvényes, 12:55 perces pályacsúcsát adta át a múltnak, az új rekord 12:38 perc! 
Valamennyi kategóriában látványos, helyenként rendkívül szoros csatában dőlt el a dobogós helyezések sorsa. 

üveghuta

Jubileumhoz illő egyedi ajándékokkal

Az eredményhirdetést Bükkszentkereszten, a szabadtéri színpadnál tartották meg. A korcsoport győztesek Császári Éva üvegfestő által kézzel festett kupákat, a második és harmadik helyezettek a Bükkszentkereszti Üvegműves Ház által készített érmeket, valamennyi dobogós a helyi termelők termékeiből álló ajándékcsomagot vehetett át.
Bükkszentkereszt három szintes parkolójában minden távját befejező versenyző emblémázott üvegpoharat és Bükkszentkereszt Önkormányzata jóvoltából juhtúrós sztrapacskát kapott, melyhez jól csúszott a D24 itala.
A szervezők különdíjjal jutalmazták a legfiatalabb és a legidősebb indulót, azaz a 7 esztendős Zay Kingát, aki édesapjával párosban tekerte le a távot, illetve a 77 esztendős Molnár Sándort. Az eddigi mind a húsz Üveghuta-kupán indult Zay Dávid és Gönczi Zsolt szintén különdíjban részesült.

üveghuta

Eredmények

Országúti kategória:
Felnőtt kcs., férfiak: 1. Valent Márk (Epronex-Hungary Cycling Team) 12:38, 2. Molnár Péter (HOTE SE) 13:52, 3. Sinkó-Uribe Ábel (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 14:02
Ifjúsági kcs., fiúk: 1. Csáki Szabolcs (S.C.A.P. Trodica Di Morrovalle) 13:30, 2. Soós Olivér 
(DSI) 15:14, 3. Helmle Mátyás (Váci Vízmű SE) 15:50
Serdülő kcs., fiúk: 1. Lónyai Balázs (Kis-Galya KSE) 16:58, 2. Izsák Csaba (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 19:56, 3. Stolczenberger Zalán (Kis-Galya KSE) 20:59
Szenior I. kcs., férfiak: 1. Kiss Ernő (Protur) 15:22, 2. Makács Gábor (Szerpentin KE) 15:25, 3. Virág László (HOTE SE) 16:39
Szenior II. kcs., férfiak: 1. Kiss Norbert (Acél-Vakond KSE) 16:27, 2. Kiss István (Mátra Biker SC) 16:37, 3. Frics Gyula (Salgótarjáni HKE) 17:14
Veterán kcs., férfiak: 1. Polonkai László (HOTE SE) 21:09, 2. Becze Zsolt (Miskolc) 23:07, 3. Molnár Sándor (Tekergők SE) 26:22
Serdülő kcs., leányok: 1. Klokocs Kata (DSI Cycling Team) 17:26, 2. Tömösközy Dalma Lili (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 21:26, 3. Klokocs Klára (DSI Cycling Team) 22:43
Ifjúsági kcs., leányok: 1. Tóth Réka (DSI Cycling Team) 17:15, 2. Bán Petra Csaba (Tiszaújvárosi Triatlon Klub) 19:33, 3. Zachár Janka Sára (VeloRunCoffee) 19:35
Felnőtt kcs., nők: 1. Sallai Nóra, 19:55, 2. Ködmön Dorottya, 22:30, 3. Godzsák Nelli (TriKolor Kazincbarcika) 23:37
Szenior kcs., nők: 1. Gál Erika (HOTE SE) 19:55, 2. Kosztyu Tünde (VeloRunCoffee) 19:57, 3. Balogh Veronika (Isaszeg) 21:06
Családi páros: 1. Bucsi Máté-Bucsi Tamás (Gödöllő) 25:22, 2. Id. Marjai Péter- Ifj. Marjai Péter (Hajdúböszörmény) 26:15, 3, Gombár Pepe-Gombár Péter (Miskolc) 26:47
Nyílt páros: 1. Baloghné Handa Flóra-Balogh Bence (Tiszaújváros) 23:35, 2. Szobota László-Teslér Attila (Debrecen) 24:07, 3. Szűcs Petra-Tündik Márta (Hajdúböszörmény) 24:24


MTB-kategória:
Felnőtt kcs., férfiak: 1. Korpa István (DVTK Cycling Team) 17:00, 2. Kozaróczy Tamás (VeloRunCoffee) 18:40, 3. Bartha Gábor (HOTE SE) 21:24
Ifjúsági kcs., fiúk: 1. Magyar Botond (HOTE SE) 17:36, 2. Juhász Áron (DVTK Cycling Team) 19:04, 3. Feledy Bence (Kis-Galya KSE) 20:33
Serdülő kcs., fiúk: 1. Császár Bendegúz (Kis-Galya KSE) 22:09, 2. Tóth Bálint (Kis-Galya KSE) 24:02, 3. Nagy-Valent Marcell (Kis-Galya KSE) 24:15 
Szenior I. kcs., férfiak: 1. Csuja Gábor (ExtremeMan Club) 17:35, 2. Kiszely Ákos (Miskolc) 17:36, 3. Juhász Zoltán (HOTE SE) 19:43
Szenior II. kcs., férfiak: 1. Sivák László (Becsapda Team) 20:11, 2. Kárpáti Attila (TriKolor Kazincbarcika) 20:46, 3. Vass Tamás, 21:47
Veterán kcs., férfiak: 1. Harsányi Zsolt (Nyékládháza) 17:22, 2. Lakatos Ede (Ózdi KE) 23:28, 3. Gál István (Kerékpársport 2000 SE) 24:33
Serdülő kcs., leányok: 1. Lasánszki Sára (Kis-Galya KSE) 22:06 perc, 2. Schmiege Bíborka (Kis-Galya KSE) 26:45, 3. Urbanovics Hanna (Kis-Galya KSE) 28:02 
Ifjúsági kcs., leányok: 1. Szabó Eszter (DVTK-Kajak) 28:14, 2. Szolnoki Nóra (Kis-Galya KSE) 30:36
Felnőtt kcs., nők: 1. Kovács Piroska (Kazincbarcika) 23:55, 2. Molnár-Nónay Fanni (HOTE SE) 33:30, 3. Kispál Dóra (Budapest) 46:15
Szenior kcs., nők: 1. Pelsőczi Katalin (Miskolc) 23:37, 2. Figler Anita (Ózdi KE) 25:14, 3. Béres Tímea (M1 Fitness SpinRacing Team) 26:04.

 

További hírek

Olvasnivaló