Ugrás a tartalomra

Tizenöt ittas sofőrt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök egy hét alatt Borsodban

Létrehozva
A múlt héten történt közúti közlekedési balesetek során ráadásul három esetben szintén volt ittas sofőr az okozó.

Több mint egy tucat ittas sofőrt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök a múlt héten – írja közleményében a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság. 

Mint írják, a rendőrök a téli hónapokban is kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy az ittas, illetve bódult vezetők kiszűrésére, mivel akik így vesznek részt a forgalomban, azok magas kockázati tényezőt jelentenek a biztonságos közlekedés számára. Hangsúlyozzák, bírósági eljárást is vonhat maga után az, ha valaki úgy vezet, hogy előtte ivott. 
    
Hangsúlyozni kell, hogy az ittas, vagy bódult állapotban elkövetett járművezetés bírósági eljárást is vonhat maga után.

– A vármegye útjain február 5-e és február 11-e között történt közúti közlekedési balesetek során három esetben volt ittas sofőr az okozó. A járőrök az adott időszakban ugyanakkor tizenöt ittas állapotban a volán mögé ült sofőrt szűrtek ki a forgalomból, mielőtt még közúti közlekedési balesetet okozhattak volna – mondták. 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya felhívja a figyelmet, hogy akik ittasan, vagy bódultan járművet vezetnek, elfogadhatatlan kockázatot vállalnak, és mások életét is veszélyeztetik.
 

Ez is érdekelhet

Mutatjuk, hol és mikor tudunk vért adni a jövő hét folyamán
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
A vérellátás és véradás kiemelt jelentőséggel bír az év valamennyi időszakában.
Ők már biztosan fellépnek az idei Kerekdomb Fesztiválon Tállyán
Borsod-Abaúj-ZemplénKultúraSzabadidőBulvár
Szeptember 18. és 20. között rendezik meg az idei Kerekdomb Fesztivált a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Tállyán, ahol a szervezők minden művészeti ágból kínálnak programokat.
Éhségsztrájk a sajóbábonyi üzemben – hónapok óta nem kaptak fizetést a dolgozók
Borsod-Abaúj-ZemplénGazdaság
A munkavállalók addig nem hagyják el az üzem területét, amíg ügyük nem rendeződik.
Kigyulladt egy családi ház Ózdon
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
A Center útra riasztották a tűzoltókat.