Ugrás a tartalomra

Törökország szobrot állít Mancsnak

Létrehozva
Lehoczki László facebook oldalán jelentette be, hogy ismét Törökországba utazik. Ezúttal azonban nem menteni megy, hanem Mancs szobrának felavatására. 
Kép
Fotók: Lehoczki László Official facebook oldal

Mindössze néhány héttel ezelőtt tért vissza a földrengés utáni mentőakcióból Lehoczki László és Binda Nikolett, valamint Hope, a mentőkutya, szerdán azonban újra gépre szálltak, hogy visszatérjenek Törökországba. Ezúttal örömteli eseményre invitálták meg a miskolci életmentőket: Törökország szobrot állít Mancsnak – olvasható Lehoczki László facebook oldalán. Mint a bejegyzésben írják, a magyar delegáció tagjaiként kormányzati géppel utaztak, és Novák Katalin köztársasági elnök társaságában három napot töltenek kint. 

Kép

A törökországi Mancs szobor pont ugyanolyan lesz, mint a miskolci, azt is Szanyi Borbála szobrászművész készítette. A alkotást március 31-én avatják emléket állítva Miskolc leghíresebb négylábújának. 
 

Ez is érdekelhet

„Miskolc bölcsőjét” kell megmenteni – összefogásra való felhívással indult a Szinva Örökség Napok
MiskolcKultúraSzabadidőTudományKörnyezet
Fedor Vilmos minden miskolcihoz szólt a háromnapos programsorozat pénteki nyitóeseményén.
30 éves a Csilla von Boeselager ápolási otthon
30 éve a gondoskodás szolgálatában: 8 ezer beteg és egymillió adag melegétel Miskolcon
Miskolc
Harminc éve a rászorulók menedéke a Csilla von Boeselager ház Miskolcon. Szentmisével, megemlékezéssel és díjátadóval ünnepeltek.
Közel 4300 elsőévessel indul a tanév a Miskolci Egyetemen
MiskolcOktatás
A Miskolci Egyetem idén is a legnépszerűbb felsőoktatási intézmények között szerepel: a 2026-os pótfelvételi eljárásban 559 jelentkező nyert felvételt, amivel az egyetem országosan a nyolcadik legmagasabb felvett létszámot érte el.
CineVersity – a Miskolci Egyetem programjai a 22. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon
MiskolcKultúraSzabadidő
A 22. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál kiemelt partnereként és főtámogatójaként a Miskolci Egyetem idén is páratlan élményeket kínál a kultúra és a filmek szerelmeseinek.