Ugrás a tartalomra

Villámcsapás miatt éghetett le a révfülöpi kilátó faszerkezete

Létrehozva
Tűzeset miatt beomlott a révfülöpi Fülöp-hegyen lévő kilátó csütörtök hajnalban.
Kép
Fotó: Varga Norbert

A Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása szerint a kilátó kigyulladt, és az épület belső csigalépcsője, valamint a teteje égett teljes terjedelmében. A kővágóörsi önkéntes és a badacsonytomaji hivatásos tűzoltók az oltás mellett a kilátó kőből épített szerkezetét, valamint a környező füves, fás területet is védték vízsugarakkal. A munkálatok közben a torony fából épített része beomlott.

A Balaton-parti település vezetője elmondta, a közel 22 méter magas kilátót az ezredfordulón építtette az önkormányzat; volt rajta villámhárító és biztosítás is kötöttek rá.

Kondor Géza elmondása szerint az éjszaka februárra nem jellemző dörgésekkel kísért vihar volt a térségben és a tűzoltók feltételezése szerint villámcsapás okozhatta a tüzet a kilátóban.

A polgármester közölte, nagy civil összefogás van kibontakozóban a településen, hogy mielőbb újra látogatható legyen kilátó.

Ez is érdekelhet

Újabb kánikulai hét előtt állunk
BelföldKörnyezet
A hőmérő higanyszála ismét alulról nyaldossa majd a negyven fokot, kiadós csapadék ráadásul kizárt, csak lokálisan alakulhatnak ki záporok, zivatarok.
Ha ilyen joghurtot vett, meg ne egye!
Belföld
Francia hagyományos és ínyenc joghurtokat hívott vissza a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság törött üveg miatt.
Durva baleset, ketten meghaltak az M3-ason
BelföldBaleset
A hétszemélyes autó letért az úttestről és árokba hajtott: a halottak mellett több sérültje is van a balesetnek.
Extrém erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a meteorológia
BelföldKörnyezet
Hétfőn az UV-index várhatóan meghaladja a 8-as értéket az országban.