Ugrás a tartalomra

Új járdák a Selyemréten

Létrehozva
Új burkolatot kaptak a Selyemrét korábban rossz állapotban lévő járdái. A beruházást a terület önkormányzati képviselője fizette, saját képviselői alapjából.
Kép
Fotó: Végh Csaba

Az Augusztus 20. utcában is sokan arra panaszkodtak korábban, hogy nehezen járható, elöregedett és kátyús járdákon kellett mindennap megtenniük munkahelyükre, iskolába vagy a boltba az utat. Ezek a járdák most új burkolatot kaptak. A felújítás mintegy 180 méteres szakaszon készült el szegélykövekkel és akadálymentes lejáratokkal.  

Kép

- Ez a beruházás egy többéves járdafelújítás része - nyilatkozta Katona Ferenc (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő. - Először a legforgalmasabb szakaszokkal kezdtük a munkát, így korábban a Bajcsy-Zsilinszky utca mindkét oldalán megújítottuk a járdát, tavaly pedig a Kőrösi Csoma Sándor utcára került sor. A mostani beruházásban az Augusztus 20. utca járdái kaptak új burkolatot.

A járadfelújítás mintegy hatmillió forintba került, amelyet a képviselő saját keretéből finanszírozott.

Ez is érdekelhet

Jól halad a galambgyérítés a belvárosban
Miskolc
Csaknem ezerötszáz galambot fogtak be az elmúlt három hónapban Miskolcon.
Budapesten egyengette Miskolc jövőjét Tóth-Szántai József
MiskolcGazdaság
Nagy Márton és Gulyás Gergely miniszterekkel is egyeztetett hétfőn Miskolc polgármestere.
Két hetet bírtak rongálás nélkül a kötött fatakarók Miskolcon
MiskolcKultúraÉletmódSzabadidőKörnyezet
Nem „fazokni” és nem „Pride jelkép”. A hőtakarók olyan street-art alkotások, amelyek klímatudatosságra buzdítanak, de a fákat is óvják.
Hullanak a vérszívók: miskolci patakok mentén irtják a szúnyoglárvákat
MiskolcÉletmódEgészségSzabadidőKörnyezet
Akár tíz-tizenhárom alkalommal is szükség lehet szúnyogirtásra a városban.